مهر 21, 1400 09:45 Asia/Tehran [Updated: مهر 21, 1400 12:49 Asia/Tehran]
  • عزت الله صوفی
    عزت الله صوفی

محلات- ایران‌پرس: سیزدهمین نمایشگاه بین‌ المللی تخصصی صنعت سنگ نیم‌ور محلات به مدت چهار روز از 12 تا 15 اکتبر 2021 در شهرستان محلات، در استان مرکزی دایر شده است.  

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حدود 400 شرکت تولیدی سنگ و معدن داخلی و خارجی از جمله شرکت هپکو از استان مرکزی در سیزدهمین نمایشگاه بین‌ المللی تخصصی سنگ نیم‌ور (Nimvar) محلات، آخرین دستاوردهای صنعت سنگ خود را به نمایش گذاشتند.

حدود 18 استان ایران در حوزه تولید سنگ در نمایشگاه تخصصی سنگ نیم‌ور محلات حضور دارند و ترکیه هم در این نمایشگاه، غرفه ماشین‌ آلات صنعتی دارد.

بازرگانان ترکیه، قطر، امارات، ارمنستان، قزاقستان، بنگلادش، ایتالیا، روسیه، مجارستان و همچنین سفیران آفریقای جنوبی، جمهوری چک، بنگلادش در ایران برای حضور در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی سنگ نیم‌ور محلات دعوت شده‌ اند.

 

ایران از جمله کشورهای تولید کننده و صادر کننده سنگ های ساختمانی است که به دو صورت خام (بدون برش) و همچنین برش خورده، آن را به مناطق مختلف جهان صادر می‌کند. 

ایران کشوری غنی از معادن انواع سنگ‌ های ساختمانی است. 44 درصد سنگ مرمر، 25 درصد سنگ چینی، 20 درصد سنگ گرانیت، 10 درصد سنگ تراورتن و دو درصد سنگ مرمر، بیشترین سهم از تنوع سنگی معادن ایران است.

جمهوری اسلامی ایران در جایگاه چهارم تولیدکنندگان سنگ در جهان قرار دارد.

حدود 320 واحد فرآوری سنگ در شهرک‌ های صنعتی استان مرکزی حضور دارند که از این تعداد 260 واحد متعلق به محلات و نیم‌ور است.

115

کلیدواژه