مهر 26, 1400 16:25 Asia/Tehran [Updated: بهمن 07, 1400 21:06 Asia/Tehran]
  • تاکید قالیباف بر تقویت روابط پارلمانی ایران و روسیه

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در گفت وگوی تلفنی با  رئیس دومای دولتی روسیه بر تقویت وتحکیم ارتباطات پارلمانی میان دو کشور تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدباقر قالیباف» روز دوشنبه در تماس‌ تلفنی با «ویاچسلاو والودین» رئیس دومای دولتی روسیه ضمن تبریک به مناسبت انتخاب دوباره وی در این سمت بر تقویت وتحکیم ارتباطات پارلمانی میان تهران و مسکو تأکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش کمیسیون مشترک عالی پارلمانی در پیشبرد اهداف اقتصادی و رفع موانع احتمالی میان دو کشور افزود: مجلس شورای اسلامی ایران برای حفظ و تداوم همکاری‌های اقتصادی و تجاری از برگزاری جلسات کمیسیون مشترک اقتصادی و کمیسیون مشترک عالی پارلمانی فیمابین استقبال و حمایت می‌کند.

قالیباف همچنین بر نقش مجالس جمهوری اسلامی ایران و روسیه در تسهیل و تسریع همکاری‌های دو دولت در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تأکید کرد.

«ویاچسلاو والودین» رئیس دومای دولتی روسیه نیز در این گفت وگوی تلفنی بر لزوم توسعه و گسترش همکاری‌های پارلمانی در سطوح مختلف تأکید کرد و افزود: روابط دو کشور مبتنی بر احترام متقابل بوده و هدف ما در پارلمان روسیه توسعه و تقویت تعاملات و اجرایی شدن توافقات فی‌مابین می‌باشد.

117

کلیدواژه