مهر 27, 1400 14:41 Asia/Tehran [Updated: آبان 18, 1400 22:18 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: مراسم افتتاحیه سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران صبح امروز سه شنبه 28 مهرماه در پردیس سینمایی «ایران مال» برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران هر سال در دو بخش ملی و بین المللی برگزار می شود.

حدود 64 فیلم از 32 کشور جهان در جشنواره امسال برای کسب جایزه بزرگ این مسابقه شرکت خواهند کرد.

صادق موسوی، دبیر جشنواره در مراسم افتتاحیه گفت: سی وهشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران مثل هر سال در ۲ بخش ملی و بین الملل برگزار می‌شود. امسال از سوی آکادمی اسکار نیز تاییدیه گرفتیم تا در خاورمیانه سومین کشور و در آسیا هفتمین کشوری باشیم که به این مهم دست یافته است.

وی افزود: امسال ۱۲۸ کشور جهان با ۶۴۰۲ فیلم در دبیرخانه آثار خود را ثبت کردند. در بخش ملی نیز ۱۷۷۵ فیلم ثبت نام کردند و بعد از رقابت تنگاتنگ ۷ درصد افراد توانستند به این دوره از جشنواره راه پیدا کنند که در بخش داستانی ملی به ۴ درصد و در بخش بینالملل به کمتر از ۱ درصد می‌رسد.

آثار کوتاه، مستند و تجربی از ایالات متحده، فرانسه، آلمان، استرالیا، چین، هند، اسپانیا، هلند، برزیل، پرو، بلاروس، ایسلند، کنیا، کانادا، روسیه، بلژیک، ترکیه، اتریش، لهستان، مکزیک، سوئیس، آرژانتین، دانمارک، لبنان، تایوان، فنلاند، سنگاپور، مجارستان، استونی، کامبوج، پرتغال و ایران در این جشنواره به نمایش گذاشته می شوند.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از 27 مهر تا دوم آبان ماه در تهران برگزار می شود.

 

کلیدواژه