مهر 27, 1400 17:23 Asia/Tehran [Updated: مهر 27, 1400 17:47 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: دبیر جدید ستاد حقوق بشر ایران گفت: یکی از برنامه های اساسی ما ترویج حقوق بشر بر اساس آموزه های دینی و اسلامی است.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ایران پرس، کاظم غریب آبادی در دیدار با سالار عبدالستار محمد وزیر دادگستری کشور عراق در تهران افزود: روابط ایران و عراق در یک چارچوب مشخص تعریف شده است و ایران و عراق دو کشور دوست و همسایه و مسلمان هستند و این ویژگی ها یک روابط راهبردی را برای ما تعیین می کند.

وی گفت: بر همین اساس در تمامی حوزه ها تلاش می کنیم که روابط خوب را با کشور دوست و همسایه گسترش دهیم و امیدواریم در حوزه حقوقی و قضایی نیز روابط ما روز به روز گسترش پیدا کند.

غریب آبادی در ادامه به موضوع حقوق بشر اشاره کرد و گفت: حقوق بشر برای ما و کشورهای اسلامی بسیار مهم و اساسی بوده و یکی از برنامه های ما نیز ترویج حقوق بشر اسلامی بر اساس آموزه های دینی است.

دبیر جدید ستاد حقوق بشر ایران افزود: هم اکنون شاهد استانداردهای دوگانه ای در حقوق بشر کشورهای غربی هستیم و متاسفانه حقوق بشر به یک پدیده سیاسی برای تحقق اهداف کشورهای قدرتمند تبدیل شده است.

دکتر غریب آبادی گفت : در زمینه مبارزه با تروریست باید همچنان همکاری نزدیکی برای رسیدگی به پرونده منافقین داشته باشیم.

وزیر دادگستری عراق هم گفت : پیگیری پرونده شهادت این دو شهید در صلاحیت شورای عالی قضایی است اما حتما بعد از بازگشت به عراق از مراجع ذیصلاح این موضوع را پیگیری می کنم تا کارهای آن سریعتر انجام شود. // 114

کلیدواژه