مهر 27, 1400 22:48 Asia/Tehran [Updated: آبان 18, 1400 22:18 Asia/Tehran]
  • وزیر امور خارجه: ایران به اراده مردم عراق در تصمیم‌گیری‌های سیاسی احترام می‌گذارد

حسین امیرعبداللهیان در دیدار با نخست وزیر پیشین عراق از ایران و عراق به عنوان دو دوست ماندگار و دو کشور برادر یاد کرد و گفت: ظرفیت روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مردمی دو کشور بیش از پیش می تواند حالت اجرایی پیدا کند.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ایران پرس، وزیر امور خارجه اقدامات عادل عبدالمهدی، نخست وزیر سابق و دولت وی را در دوران نخست‌وزیری عراق در جهت بسط مناسبات فی‌مابین ستود و بر عزم ایران بر توسعه مناسبات با دولت عراق تاکید کرد.

امیرعبداللهیان افزود: ایران همواره از صلح و ثبات عراق و نقش سازنده آن در مناسبات منطقه‌ای استقبال کرده و به اراده مردم این کشور در تصمیم‌گیری‌های سیاسی احترام می‌گذارد.

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر سابق عراق نیز در این دیدار بر مشترکات بی‌شمار ایران و عراق در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و آنها را سرمایه بزرگی برای نزدیکی هر چه بیشتر دولت و ملت دو کشور دانست. 

در پی برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق، وزیر امور خارجه در پیامی به همتای عراقی برگزاری موفقیت آمیز انتخابات در این کشور را تبریک گفت و آمادگی ایران برای همکاری مشترک در مسیر توسعه و پیشرفت همه جانبه روابط فیمابین را مورد تأکید قرار داد. // 114

کلیدواژه