آبان 01, 1400 09:08 Asia/Tehran [Updated: آذر 16, 1400 14:24 Asia/Tehran]
  • تاکید ضرغامی بر استفاده از ظرفیت جهان اسلام برای راه اندازی گردشگری اسلامی 

تهران- ایران پرس: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر استفاده از ظرفیت جهان اسلام برای راه اندازی گردشگری اسلامی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سیدعزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شامگاه جمعه در سی و پنجمین دوره کنفرانس وحدت اسلامی، ضمن تبریک هفته وحدت، با بیان اینکه گردشگری یکی از بهترین و‌ موثرین روش‌ها برای پیاده کردن افکار و اعتقادات مسلمانان و همچنین بستری برای تحقق وحدت اسلامی است، تصریح کرد: گردشگری اکنون نیاز و مطالبه جهانی است؛ بنابراین اگر بخواهد کسی در این زمینه تهدید کند، مردم می‌توانند به پا خیزند که جهان اسلام باید از این موقعیت به نحو مطلوب استفاده کند.

ضرغامی با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی به خوبی با هم ارتباط نداشته و موقعیت‌های گردشگری یکدیگر را نمی شناسند، گفت: گردشگری و استفاده از آن برای وحدت اسلامی یک بحث سیاسی نیست؛ اما وقتی از نزدیک روابط برقرار شود، مشکلات هم رفع می‌شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به نقاط اشتراک بین جهان اسلام افزود: زمینه اعتقادی بین مسلمانان و حتی جمعیت دنیای اسلام زیاد است و امیدواریم که در جهان این زمینه‌ها فراهم شود تا گردشگری حلال و‌ مورد تاکید اسلام محقق شود تا شاهد نقطه عطفی در رشد و‌نمو جهان اسلام باشیم.

سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی از تاریخ بیست و هفتم مهرماه تا دوم آبان‌ماه سال ۱۴۰۰شمسی در قالب وبینار در حال برگزاری است.

112

کلیدواژه