آبان 11, 1400 00:25 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 24, 1401 12:42 Asia/Tehran]
  • خانواده‌ها در اولویت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

تهران - ایران پرس: رییس مجلس شورای اسلامی گفت در قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» خانواده‌ها در حوزه‌های مختلف حمایتی در اولویت قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدباقر قالیباف در صفحه توییتر خود نوشت: ‏قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» یک هدف اصلی دارد و آن هم قرار دادن منافع ⁧خانواده در اولویت⁩ سیاستگذاری‌هاست.

وی افزود در این قانون، خانواده‌ها در حوزه‌های مختلف حمایت‌های اقتصادی، آموزشی، استخدامی و در تخصیص منابع عمومی در اولویت قرار گرفته‌اند.

رئیس مجلس تصریح کرد حمایت از زوجین جوان یا در آستانۀ ازدواج و همچنین حمایت از عموم مادران، مادران شاغل یا دانشجو نیز به طور ویژه مورد تاکید این قانون است تا از فشار مضاعفی که بر دوش آنهاست کاسته شود.

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان روز دوشنبه با اشاره به تایید طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شورای نگهبان گفت این طرح پس از رفع ایرادات و ابهامات شورای نگهبان از سوی مجلس، مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

طحان نظیف ابراز امیدواری کرد که اجرای این قانون با احکام متعدد و متنوع آن، به تحقق اصل دهم قانون اساسی یعنی تسهیل تشکیل نهاد خانواده و تحکیم و استواری این نهاد بینجامد.

گفتنی است این طرح اسفند ماه سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و برای تایید به شورای نگهبان ارسال شد که چند بار از شورا برای اصلاح بندهایی به مجلس برگشت داده شد و در نهایت به تصویب شورای نگهبان رسید. // 114

کلیدواژه