آبان 13, 1400 16:52 Asia/Tehran [Updated: آبان 13, 1400 17:08 Asia/Tehran]
  • هشدار سازمان هواشناسی درباره تشدید فعالیت سامانه بارشی/ هوای تهران سرد می‌شود

سازمان هواشناسی کشوردرباره تشدید فعالیت سامانه بارشی از امروز پنج‌شنبه تا شنبه آینده هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بر اساس هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی کشور، از روز پنجشنبه (۱۳ آبان ماه) تا شنبه (۱۵ آبان ماه) بارش شدید باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و درنواحی با اقلیم سرد و ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس این هشدار امروز استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، تهران، قم، قزوین، البرز، مرکزی، نیمه غربی اصفهان، شمال غرب یزد، شمال فارس و غرب و شمال سمنان درگیر این وضعیت جوی هستند. این شرایط جوی در روز جمعه برای استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، نیمه غربی اصفهان، تهران، قم، البرز، قزوین، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، نیمه غربی یزد، ارتفاعات کرمان و شمال و غرب سمنان پیش‌بینی می‌شود.

شنبه نیز استان‌های قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، نوار غربی یزد، ارتفاعات کرمان، شمال فارس وغرب و شمال سمنان نیز این شرایط را تجربه خواهند کرد.

بر اساس این هشدار خطر وقوع آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، لغزندگی جاده‌ها توام با کاهش دید، مه‌آلودگی همراه با تاخیر یا احتمال لغو پروازها، احتمال برخورد صاعقه و کولاک برف در مناطق کوهستانی و سردسیر وجود دارد.

بر اساس اعلام هواشناسی، کاهش دمای هوا به میزان ۶ تا ۱۰ درجه سلسیوس در شمال غرب و استان‌های ساحلی خزر، کاهش دمای هوا به مقدار ۸ تا ۱۴ درجه سلسیوس در شمال شرق و نواحی مرکزی، کاهش دمای هوا به مقدار ۵ تا ۱۰ درجه سلسیوس در غرب کشور و کاهش دمای هوا به میزان ۷ تا ۱۲ درجه سلسیوس در استان های جنوبی رشته کوه البرز شامل قزوین، البرز،تهران و سمنان قابل انتظار است. // 114

کلیدواژه