آذر 02, 1400 13:52 Asia/Tehran [Updated: مرداد 20, 1401 14:27 Asia/Tehran]
  • رئیسی: موانع توسعه همکاری کشورهای عضو اکو برطرف شود

تهران- ایران پرس: رییس‌جمهوری گفت: باید هرگونه مانع و مشکل در مسیر توسعه همکاری‌اعضای اکو برطرف شود تا تبادلات و مناسبات اقتصادی کشورهای عضو در سطح بالاتر و برتری انجام شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید ابراهیم رییسی در دیدار «خسرو ناظری» دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی(اکو) شناسایی و رفع موانع و مشکلات افزایش سطح مناسبات و همکاری‌های کشورهای عضو را در آستانه برگزاری اجلاس سران اکو، ضروری دانست و اظهار داشت: باید هر گونه مانع و مشکل در مسیر توسعه همکاری‌ها برطرف شود تا تبادلات و مناسبات اقتصادی کشورهای عضو اکو در سطح بالاتر و برتری انجام شود.

رییس‌ جمهوری خاطرنشان کرد: هرکدام از اعضای سازمان اکو از ظرفیت‌های اقتصادی فراوانی در حوزه‌های مختلف برخوردار هستند که فعال کردن آن می تواند به رونق اقتصادی منطقه بینجامد.

رییسی با اشاره به ظرفیت‌های کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو در حوزه انرژی، تجارت، حمل و نقل، اقتصاد دیجیتال، اقتصاد دریا و گردشگری، گفت: برنامه ریزی‌ها و اقدامات جامع دبیرخانه سازمان اکو برای فعال کردن این ظرفیت‌ها می‌تواند رونق اقتصادی منطقه و پیشرفت و آبادانی کشورهای عضو اکو را به همراه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از فعال شدن و توسعه فعالیت‌های سازمان اکو حمایت می‌کند، افزود: تهران برای همکاری‌های منطقه ای در قالب سازمان همکاری‌های اقتصادی اهمیت ویژه‌ای قائل است و از این فعالیت‌ها حمایت می‌کند.

در این دیدار «خسرو ناظری» دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی(اکو) نیز گزارشی از برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای برگزای اجلاس سران سازمان اکو در ترکمنستان ارائه کرد.

پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو) ۷ آذر به میزبانی ترکمنستان در شهر عشق آباد برگزار می‌شود.

112

 بیشتر بخوانید:

تاکید ایران بر لزوم تکمیل طرح‌های زیربنایی اکو

کلیدواژه