آذر 03, 1400 11:47 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1400 21:59 Asia/Tehran]

بیرجند- ایران پرس: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بسیج در برابر تهاجم فرهنگی دشمن ایستاد و فرهنگ اسلام، جهاد و روح آزادگی را ترویج کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» روز چهارشنبه در مراسم نمایش اقتدار بسیجیان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: بسیج همواره رو به جلو حرکت کرده است و فرهنگ بسیج نیز در سرزمین‌های دیگر تکثیر شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه بسیج هیچگاه عقب نشینی نکرده است، تصریح کرد: تا پیروزی راه زیادی باقی نمانده است و دشمن در حال زوال است.

سردار سلامی گفت: جنگ هشت ساله در ابعاد جهانی بر ملت ایران تحمیل شد اما بسیج به میدان این رزمگاه بزرگ و عظیم آمد و موازنه به نفع ایران به هم خورد.

وی افزود: امام راحل با الهام یافتگی از حکمت الهی و با رژف‌اندیشی نسبت به مخاطرات به یک اعجاز ذهنی دست زدند و نهالی را در سرزمین احساس و باور مردم و در سرزمین ایمان آنها کاشتند که بعد از دوران پر برکت و مبارک حیات ایشان توسط رهبر عزیز انقلاب اسلامی که خود بسیجی است این نهال به یک شجره طبیه ریشه‌دار با شاخسارهایی ثمربخش تبدیل شد.

حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران پنجم آذر 1358، فرمان تشکیل سازمان بسیج مستضعفان را صادر کردند.

بسیجیان طی چهار دهه اخیر نه تنها در عرصه‌های مختلف دفاعی و نظامی از نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت کرده‌اند بلکه در زمینه علم و فناوری نیز همواره پیشرفت‌های چشمگیری به ارمغان آورده‌اند.

موفقیت تفکر بسیجی در ایران به عنوان مرکز ثقل حرکت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، به الگویی برای دیگر ملت‎‌های منطقه نیز تبدیل شده است.

117

بیشتر بخوانید:

بسیج، عزت و اقتدار ملی 

کلیدواژه