آذر 03, 1400 23:44 Asia/Tehran [Updated: آذر 03, 1400 23:55 Asia/Tehran]
  • ابراز نگرانی امیرعبداللهیان از درگیری‌های نظامی اخیر در منطقه قفقاز

تهران - ایران پرس: حسین امیرعبداللهیان در گفتگو با همتای ارمنستانی خود، ضمن ابراز نگرانی از درگیری‌های اخیر در منطقه قفقاز، خواستار گسترش روابط با ارمنستان شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این گفت‌وگوی تلفنی ، وزیر امور خارجه کشورمان روابط دو کشور را متین و رو به جلو توصیف کرد و خواستار گسترش و توسعه آن در زمینه‌های مختلف شد.

امیرعبداللهیان از روند رو به رشد روابط دو کشور طی ماه‌های اخیر ابراز خرسندی کرد و اهمیت توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و سایر زمینه‌ها را یادآور شد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اعلام آمادگی شرکت‌های ایرانی برای تقویت حضور خود در جمهوری ارمنستان، ابراز امیدواری کرد که کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور هر چه سریع‌تر برگزار شود.

وی در این تماس ضمن تاکید بر سیاست جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عدم پذیرش تغییر در مرزهای کشورهای منطقه، از درگیری‌های نظامی اخیر در منطقه قفقاز ابراز نگرانی کرد و  خواستار خویشتنداری و احترام به تمامیت ارضی شد.

«آرارات میرزویان»، وزیر امور خارجه ارمنستان نیز در این تماس، با اشاره به نقشه راه پیشنهادی روابط دو کشور که در سفر اخیر به تهران مورد تاکید قرار گرفت، برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی و گسترش روابط تجاری با ایران اعلام آمادگی کرد.

میزوریان موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر احترام به تمامیت ارضی کشورها را مورد تقدیر قرار داد و آن را مهم ارزیابی کرد.

وی ضمن تاکید بر عزم ایروان برای ارتقای همه‌جانبه روابط، بار دیگر از وزیر امورخارجه کشورمان برای سفر به ارمنستان دعوت کرد. // 114

بیشتر بخوانید:

توییت فارسی رئیس پارلمان ارمنستان: جمهوری ارمنستان از خود دفاع می کند

برقراری آتش‌بس میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان

ایران، ارمنستان و جمهوری آذربایجان را به خویشتنداری دعوت کرد

کلیدواژه