آذر 04, 1400 12:22 Asia/Tehran [Updated: آذر 10, 1400 18:50 Asia/Tehran]

کرج- ایران پرس: وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی گفت، واکسن‌های داخلی با حساسیت خاص چک می شوند و دقت در تولید آنها بسیار بالاست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «بهرام عین‌اللهی» روز پنجشنبه در نشست با وزیر جهاد کشاورزی و محققان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مستقر در کرج اظهار کرد، دولت با شعار ما می‌توانیم و همکاری با مجلس شورای اسلامی موفق به حل مشکلات کشور خواهد شد.

عین‌اللهی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و پیک پنجم و مرگ و میر بالای مردم در کشور گفت: دانشمندان با دغدغه و نگرانی از شرایط کشور تلاش کردند و تا مشکلات را رفع کنند و فعالیت آنها در تولید واکسن کرونا باعث تعجب  کشورهای دیگر شد.

وی با تاکید بر اینکه دولت همیشه کنار مردم خواهد بود، افزود: در دولت هیچ مرزی بین وزارتخانه‌ها و دانشگاه‌ها وجود ندارد و همه ارگان‌ها برای خدمت به مردم در کنار هم تلاش می کنند.

عین الهی تصریح کرد، موسسه رازی و دیگر موسسات تولید واکسن کشور با حمایت مقام معظم رهبری این اطمینان را به مردم دادند که اگر از این به بعد نیز ویروسی در کشور ایجاد شود ایران می‌تواند واکسن آن را تولید کند.

وی تاکید کرد وزارت بهداشت موسسه رازی را حمایت می کند و به قیمت مناسب واکسن خریداری خواهد شد و با توجه به نیاز داخلی و رفع آن این موسسه را برای صادرات واکسن نیز حمایت خواهد کرد.

در پایان نشست امروز، وزیر بهداشت و «سیدجواد ساداتی نژاد» وزیر جهاد کشاورزی از بخش‌های مختلف موسسه رازی بازدید کردند.

117

بیشتر بخوانید:

آمادگی موسسه رازی برای تحویل 100 میلیون دز واکسن کرونا تا سال آینده

کلیدواژه