آذر 08, 1400 11:27 Asia/Tehran [Updated: دی 27, 1400 14:04 Asia/Tehran]
  • مقتدایی: دستیابی به هر توافقی در مذاکرات منوط به تامین منافع ایران است

تهران - ایران پرس: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت، اگر طرف غربی به این بلوغ برسند که دستیابی به هر گونه توافقی منوط به تامین منافع ملت ایران است، می‌ توان به آینده گفت و گو ها امیدوار بود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «عباس مقتدایی» نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در گفت و گویی با اشاره به مذاکرات ایران با نمایندگان 1+4 برای رفع تحریم‌ها افزود، نکته کلیدی برای ما موضوع تامین منافع ملت این کشور است؛ در صورتی که طرف غربی به این بلوغ رسیده باشد که اگر منافع ملت ایران تامین نشود، این کشور زیر بار باج‌ خواهی نخواهد رفت، آن وقت می‌ توان به آینده مذاکرات خوشبین بود.

«عباس مقتدایی» افزود، اگر غربی ها همچنان بخواهند فرصت‌ سوزی کنند یا منافع ملت ایران را نادیده بگیرند، قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت این کشور که در آذرماه سال گذشته (1399شمسی) به تصویب رسیده است، اجرا خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه موضوع کلیدی که کشورهای غربی بپذیرند، دستیابی به توافق منوط به تامین منافع ملت ایران است، تصریح کرد، آمریکایی‌ ها تا زمانی که نپذیرند که باید حکم عرف، مقررات و حقوق بین‌ الملل را رفتار کنند و تا وقتی نپذیرند جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مستقل دارای حقوق قانونی است، هرگونه ادعای آنها درباره دستیابی به توافق ادعای گزاف خواهد بود.

«عباس مقتدایی» گفت، آنها ابتدا باید خطای انجام داده شده از سوی خود در سال های اخیر را جبران کنند و در مرحله بعد جمهوری اسلامی ایران پس از راستی‌ آزمایی به آنها اجازه خواهد داد متناسب با آنچه که این کشور تشخیص می‌ دهد، عمل کنند.

امروز دوشنبه دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام پس از پنج ماه وقفه در هتل کوبورگ با حضور دیپلمات های ارشد گروه 1+4، ایران و نماینده اتحادیه اروپا برگزار می شود.

115

کلیدواژه