آذر 10, 1400 04:51 Asia/Tehran [Updated: آذر 10, 1400 06:01 Asia/Tehran]
  • دیدار سرکنسول ایران در لاهور با رئیس حزب مسلم لیگ نواز 

«محمد رضا ناظری» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر «لاهور» با «محمد شهباز شریف» رئیس حزب مسلم لیگ نواز و رهبر اپوزیسیون در مجلس پاکستان دیدار و درباره روابط دوجانبه به ویژه افزایش تعاملات میان استان‌های دو کشور همسایه رایزنی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمد رضا ناظری» در این دیدار گفت: با توجه به سیاست راهبردی دولت ایران در توسعه و تقویت همه جانبه مناسبات با کشورهای همسایه و از سویی نیاز پاکستان به سوخت و انرژی، شرایط کنونی فرصت مناسبی برای پیشبرد پروژه انتقال گاز از ایران به پاکستان و همچنین افزایش مناسبات تجاری و اقتصادی است.

وی تاکید کرد: در این راستا احزاب سیاسی پاکستان از جمله حزب مسلم لیگ نواز می‌توانند دولت را همراهی و موجب آرامش و آسایش مردم خود باشند.

محمدرضا ناظری با تاکید بر اهمیت تبادل هیات‌های پارلمانی میان ایران‌ و پاکستان، گفت: ایالت پنجاب و استان ھای ایران می توانند ھمکاری ھای مشترکی در بخش ھای کشاورزی، دامپرورزی، فرآورده ھای گوشتی به ویژه در بخش صنعتی و سرمایه گذاری انجام دھند.

رئیس حزب مسلم لیگ نواز با یادآوری سفرهای خود به ایران از جمله مشهد مقدس به قرابت‌های تاریخی، فرهنگی، مردمی و مشترکات مذهبی و جغرافیایی دو گشور همسایه اشاره کرد و گفت: روابط پاکستان با ایران بسیار حائز اهمیت و در ریشه‌های عمیق دوستی و برادری نهفته است.

شهباز شریف همکاری‌های دو کشور از جمله تقویت ارتباطات میان ایالت پنجاب با استان‌های ایران را مهم برشمرد و گفت: پیشرفت جمهوری اسلامی در مدیریت شهری و توسعه زیرساخت‌ها بسیار دلگرم کننده است و پاکستان باید از این فرصت استفاده کند.

وی تقویت همکاری‌های دوجانبه تجاری ایران و پاکستان، سرمایه‌گذاری مشترک به ویژه مشارکت دو کشور در تاسیس کشتارگاه مجهز به فن آوری روز در شهر لاهور را بیانگر روابط دوستانه دو همسایه عنوان کرد.125

کلیدواژه