آذر 10, 1400 08:00 Asia/Tehran [Updated: شهریور 12, 1401 14:32 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت، مجلس یازدهم از زمان آغاز به کار خود طرح هایی که بصورت کوتاه مدت می توانست بخشی از فضای نابسامان کشور را آرام کند، در دستور کار قرار داد.

«محمدرضا پورابراهیمی» رئیس کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری ایران پرس  به مناسبت روز مجلس اعلام کرد، یکی از طرح های دولت سیزدهم طرح جاماندگان سهام عدالت بود که در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار گرفت و حدود چهار ملیون نفر افراد تحت پوشش کمیته امداد مشمول دریافت سهام عدالت شدند.

پورابراهیمی افزود، در حوزه مباحث و ساختار کلان اقتصادی کشور ساماندهی نظام مالیاتی و طرح مالیات بر خانه ها خالی به تصویب رسید تا قیمت اجاره بها در کشور کاهش یابد.

رئیس کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران تصریح کرد، به اتمام رساندن قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز از دیگر اقدامات انجام شده بود که پس از چهار سال نهایی شد و اجرای آن در دستور کار قرار گرفته است؛ اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز در حال طی کردن مراحل نهایی است.

پورابراهیمی تاکید کرد، یکی از برنامه هایی که از دولت سیزدهم خواسته شده و در دسنور کار قرار دارد، تجدید نظر در حوزه نظارت بر بازار است که حدود پنجاه ملیون نفر در آن حضور دارند و موضوع بعدی اقدامات دولت در حوزه کلان اقتصادی است که اثر مستقیم و غیر مستقیم بر بازار سرمایه دارد.

115

کلیدواژه