آذر 10, 1400 09:07 Asia/Tehran [Updated: آذر 10, 1400 11:49 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی های مجلس یازدهم تصریح کرد، هر دوره ای از مجلس نقاط ضعف و قوتی دارد اما اولین ویژگی نمایندگان مجلس یازدهم ایجاد تحول و عملکرد جدی تر آنهاست.

«علیرضا سلیمی» عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری ایران پرس همزمان با روز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات وین تاکید کرد: هدف از مذاکرات لغو تحریم هاست.

وی درباره سفر «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران گفت، گروسی به عنوان عامل وزارت خارجه امریکا به ایران سفر کرد و نظر او نظارت فنی نیست بلکه یک سری نظرات سیاسی ارائه داده است.

«علیرضا سلیمی» در بخش دیگری از این گفتگو درباره اقدامات صورت گرفته برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور گفت، مجلس بحث ایرانیان خارج از کشور را به عنوان یک موضوع مهم تبدیل به گفتمان کرده است و برای حل مشکلات بازگشت آنها به ایران نشست‌ های مختلف با مسئولین انجام شده، این موضوع به عنوان یک مسئله جدی کشور در دستور کار قرار گرفته است و رئیس‌ جمهور، رئیس قوه قضاییه، رئیس مجلس همه به دنبال این هستند که این مسئله را سامان بدهند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره جذب نخبگان و تشویق آنها به ماندن و فعالیت در کشور نیز گفت، برای ترغیب نخبگان قانون هایی تصویب و تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

علیرضا سلیمی با تاکید بر اینکه امکان جذب نخبگان به عنوان هیئت علمی در دانشگاه ها وجود دارد، افزود، در حال حاضر بالای 200 نفر از افراد فوق العاده برجسته و نخبگان تراز اول دنیا از همین طریق به کشور بازگشته اند و تسهیلات در اختیار آنها قرار گرفته است.

دهم آذرماه به مناسبت سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس به دست عوامل رضاشاه پهلوی در سال 1316 به‌عنوان روز مجلس شورای اسلامی نامگذاری شده است.

115

کلیدواژه