آذر 29, 1400 10:31 Asia/Tehran [Updated: آذر 29, 1400 10:39 Asia/Tehran]
  • کسب مقام نخست دانش آموزان ایرانی در مسابقات اختراعات جهانی هند

دبیر علمی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا گفت: دانش آموزان ایرانی در مسابقات اختراعات جهانی هندوستان 2021 مقام نخست را کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «مهدی رشیدی جهان» با اشاره به کسب مقام نخست ایران در مسابقات اختراعات جهانی هندوستان 2021 (INEX 2021)، اظهار داشت: دانش‌آموزان ایرانی در این مسابقات موفق به کسب سه مدال طلا در گروه‌های الکترونیک، هوش مصنوعی و برنامه نویسی شدند.

دبیر علمی جشنواره دانش آموزی ابن سینا درباره مسابقات اختراعات جهانی هندوستان 2021 که از تاریخ 22 تا 25 آذر، (13 تا 16 دسامبر) برگزار شد، اظهار داشت: این مسابقه هر ساله تحت حمایت فدراسیون جهانی مخترعین و سازمان مالکیت‌های معنوی توسط سازمان مخترعان هند برگزار می‌شود و امسال نیز با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و با حضور دانش آموزان و دانشجویانی از 30 کشور به صورت حضوری و همچنین برخط برگزار شد.

رشیدی جهان درباره مقام‌ها و مدال‌های دانش آموزان ایرانی در این دوره از مسابقات افزود: سه تیم ایرانی شرکت کننده در این مسابقات موفق به کسب سه مدال طلا در گروه‌های الکترونیک، هوش مصنوعی و برنامه نویسی شدند، همچنین در این برنامه یکی از تیم‌های ایرانی موفق به کسب جایزه ویژه این مسابقات و کاپ اختراعات از این مسابقات شد.

وی گفت: تیم متشکل از مهربد بنی عامریان و آروین یعقوبی به مدال طلا و کسب جایزه ویژه مسابقات دست یافتند و تیم دو نفره بهنام کریمی و علیرضا جعفری نیز دیگر تیم طلایی ایران در این مسابقات بود، همچنین تیم متشکل از حسن کاکانژادی و کوشا رستمی نیز به مدال طلا در این دوره از مسابقات رسیدند.

117

کلیدواژه