دی 12, 1400 10:51 Asia/Tehran [Updated: تیر 12, 1401 14:37 Asia/Tehran]
  • سازمان هواشناسی: بارش شدید در 4 استان از امروز یکشنبه تا آخر هفته

تهران- ایران پرس: سازمان هواشناسی اعلام کرد: براساس آخرین اطلاعات و آمار‌های هواشناسی از امروز تا آخر هفته بارش‌های شدیدی در مناطق کشور پیش بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، براساس آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی امروز بارش‌های بسیار شدیدی در بخش‌های جنوبی کشور پیش بینی می‌شود.

بر اساس این گزارش، در استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان و مناطق جنوبی استان کرمان بارش‌های شدیدی پیش بینی شده که هشدار سطح قرمز در این مناطق صادر شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی ، این دومین هشدار قرمز در سال ۱۴۰۰ در این مناطق است و به این معناست که ممکن است بارندگی‌های هفته جاری باعث ایجاد آبگرفتگی شدید در این مناطق شود.

همچنین امروز بارش‌هایی با شدت کمتر در مناطق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، جنوب استان اصفهان و یزد و بخش‌هایی از استان سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اتفاق خواهد افتاد که باعث شده در این مناطق هشدار سطح نارنجی صادر شود.

برای مناطقی از غرب و دامنه‌های البرز، استان‌هایی مثل لرستان، همدان، مرکزی، کرمانشاه و مناطقی از استان‌های قم، قزوین، البرز و تهران نیز بارندگی پیش بینی شده و به نظر می‌رسد که این بارندگی‌ها طی روز‌های دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هم تداوم داشته باشد.

112

 بیشتر بخوانید:

هشدار جدی بارندگی و سیلاب در سیستان‌ و بلوچستان

هشدار سازمان هواشناسی درباره تشدید بارندگی و وقوع سیل در کشور

کلیدواژه