دی 13, 1400 16:19 Asia/Tehran [Updated: شهریور 12, 1401 14:32 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: پیروان ادیان مختلف بر نقش سردار شهید سلیمانی در تأمین امنیت در منطقه و تلاش برای دفاع از حقوق پیروان ادیان تأکید کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، همایش دومین سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی با عنوان «سردار سلیمانی؛ مدافع آزادی، امنیت و زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان» روز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی و‌ جمعی از رهبران ادیان مختلف در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

در این همایش علاوه بر شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، رهبران ادیان توحیدی از کشور‌های سوریه، لبنان، عراق و ایران در خصوص نقش سردار دل‌ها در دفاع از حقوق پیروان ادیان و مبارزه با افراطی‌گری در منطقه، سخنرانی کردند.

مهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ‌ و ارتباطات اسلامی در این برنامه سردار سلیمانی را نقطه کانونی محور مقاومت خواند و گفت: شهید سلیمانی فقط حماسه‌ساز نبود بلکه او انسان ساز بود.
وی با تأکید بر اینکه مکتب حاج قاسم همیشه زنده خواهد ماند، افزود: حاج قاسم بین‌المللی‌ترین شخصیت جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود.

وی افزود: شهادت سردار سلیمانی نه فقط به امنیت ایران، بلکه به امینت منطقه و جهان آسیب زد و عاملان باید پاسخگوی این جنایت باشند و همه آزادی‌خواهان جهان در انتظار انتقام سخت از آمریکا هستند.

ایمانی‌پور با اشاره به خروج آمریکا از منطقه گفت: سخت‌ترین انتقام از عاملان و قاتلان شهید قاسم سلیمانی، خروج فرهنگی آمریکا از منطقه است؛ نه فقط خروج فیزیکی. 

به عنوان یکی دیگر از سخنرانان مراسم، محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت هرکجا هر انسانی از پیروان ادیان مختلف که نیاز به کمک داشت سردار سلیمانی به کمکش می شتافت.
وی افزود: شهید سلیمانی در هر زمان و مکانی فریادرس صدای مظلوم‌ بود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به خدمات سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: مدافعان حقوق بشر در مواجهه با داعش هیچ اقدامی نداشتند اما سردار سلیمانی با همراهی ابومهدی المهندس به تنهایی وارد میدان مبارزه شدند و ادیان توحیدی هم به این موضوع اذعان دارند. بسیاری از انسان‌ها با ادیان مختلف با رشادت‌های این شهید از دست تروریسم نجات پیدا کردند.

در این برنامه همچنین اسقف اعظم خلیفه ارامنه تهران سبوه سرکیسیان گفت: سردار سلیمانی ناجوانمردانه به شهادت رسید، قاسم سلیمانی شخصیتی است که زندگی خودرا صرف دفاع از مظلوم کرد. 

به گفته او جوانان ارمنی حلب سوریه در صفحات فیسبوک خود از شهادت ناجوانمردانه سردار یاد کرده و اقدام ناجوانمردانه آمریکا را محکوم کرده اند.

اسقف اعظم خلیفه ارامنه تهران تاکید کرد، هر چند دو سال از شهادت سردار سلیمانی می‌گذرد، اما یادش همواره در دل هایمان است.

همچنین، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با بیان اینکه شهید سلیمانی چهره واقعی استکبار جهانی را نشان داد، گفت: بسیاری از کارشناسان اذعان داشتند که یک توطئه‌ای در منطقه با شکل جنگ‌های مذهبی به راه افتاده بود که هیچ پایانی نداشت که نمونه بارز آن گروه تروریستی خشنی چون داعش بود.
وی افزود: در این میان حاج قاسم برای از بین بردن این پروژه وارد میدان شد و چهره واقعی حامیان این پروژه را افشا و محاصره رسانه‌ای آنها را بر هم زد.

کلیدواژه