دی 24, 1400 12:10 Asia/Tehran [Updated: بهمن 04, 1400 16:10 Asia/Tehran]
  • حضور نمایندگان ایران در نمایشگاه کتاب دوحه 2022

خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشور با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دوحه با ارائه 250 عنوان کتاب در سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه حضور دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه (قطر) روز گذشته (پنجشنبه) با حضور خانه کتاب و ادبیات ایران، نخست‌وزیر، وزیر کشور و وزیر فرهنگ قطر، دیگر مقامات سیاسی از جمله سفیران خارجی و برخی چهره‌های فرهنگی در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های دوحه با شعار «العِلمُ نور» افتتاح شد.

در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه، خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشور در غرفه‌ای به متراژ 36 مترمربع حضور داشته و به معرفی و عرضه 250 عنوان کتاب با موضوعات دین، ادبیات پایداری و دفاع مقدس، ادبیات معاصر و کلاسیک، ادبیات کودک و نوجوان، ایران‌شناسی و هنر می‌پردازد.

همچنین معرفی صنعت نشر ایران، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و نمایشگاه مجازی کتاب تهران، طرح گرنت و معرفی سایت Books from Iran (که شامل یک‌هزار و 900 عنوان کتاب به همراه چکیده انگلیسی است) به علاقه‌مندان فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی از دیگر فعالیت‌های خانه کتاب و ادبیات ایران در این نمایشگاه است.

آثار مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، انتشارات جمال، الهدی، سوره مهر، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آثار منتخب انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان در کنار دیگر آثار ناشران ایرانی به تنوع موضوعی غرفه ایران افزوده است.

برگزارکنندگان این رویداد با قوانین سختگیرانه روبه‌رو هستند. براساس دستورعمل بهداشتی دولت قطر، ظرفیت حضور بازدیدکنندگان 30 درصد گنجایش نمایشگاه است. به عبارتی ظرفیت دو هزار نفری سالن نمایشگاه باید حفظ شود. ثبت‌نام در سایت نمایشگاه و دریافت کد تایید بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از شرایط ورود به این نمایشگاه بوده و ورود افراد غیرواکسینه به سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه (قطر) ممنوع است.

سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه (قطر) در فضایی به مساحت 29 هزار مترمربع میزبان 430 ناشر داخلی و خارجی از 37 کشور جهان است. حضور 319 ناشر عربی و 45 ناشر خارجی و نیز 90 نماینده ناشر، نشان از رشد قابل توجه نسبت به ادوار گذشته این نمایشگاه دارد که بر رونق فعالیت‌های فرهنگی و اقتصاد نشر افزوده است. همچنین در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه از مجموع 845 غرفه، 37 غرفه به ناشران حوزه کودک و نوجوان اختصاص یافته است.

سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه (قطر) از 23 دی‌ماه تا 2 بهمن‌ماه 1400 از ساعت 9 تا 22 میزبان علاقه‌مندان است.

117

کلیدواژه