دی 24, 1400 13:32 Asia/Tehran [Updated: بهمن 18, 1401 22:00 Asia/Tehran]

وزیر امور خارجه با بیان اینکه موضوعات راهبردی در دستور کار ایران و چین قرار دارد، گفت: این موضوعات ادبیات جدیدی در مکاتبات روسای جمهور دو کشور ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین امیر عبداللهیان» که به چین سفر کرده است با اشاره به گسترش مناسبات تهران و پکن در ماه‌های اخیر گفت: در چهار ماه گذشته بیش از هفت بار بین وزیر خارجه چین و اینجانب تماس‌ها و دیدارهایی انجام شد و در سطح روسای جمهور هم تماس ها و ارتباطات خیلی روان انجام می‌شود که این نشان دهنده اهمیت و رشد و توسعه روابط دو کشور هست.

 وی با بیان اینکه در دولت جدید با شتاب بیشتر روابط روبرو هستیم، گفت: در  مناسبات دو جانبه ما از هماهنگی‌های خوب و تنوع در موضوعات مختلف برخوردار و بهره مند هستیم و در راستای منافع دو طرف پیشرفت‌های بسیار خوبی را در موضوعات مختلف داشتیم.

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که به دعوت رسمی «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین در صدر هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی، عازم این کشور شده است، قرار است امروز جمعه با همتای چینی خود، موضوعات متنوع دوجانبه و بین المللی و از جمله آخرین وضعیت برنامه همکاری های 25 ساله دو کشور را مورد بررسی قرار دهد.

117

بیشتر بخوانید:

امیرعبداللهیان وارد پکن شد

کلیدواژه