دی 26, 1400 08:22 Asia/Tehran [Updated: خرداد 01, 1401 14:28 Asia/Tehran]
  • حضور رییس اکو در جمع فوتبالی ها 

تهران- ایران پرس: مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال زنان ایران با حضور مسئولان ورزش ایران و رییس موسسه فرهنگی اکو در هتل اکادمی  تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این مراسم  سرور بختی در سخنانی گفت : بسیار مفتخرم که در مراسمی فرصت سخن پیدا کرده ام که به افتخار زنان شگفتی ساز تیم ملی فوتبال ایران برپا شده است. 
رییس موسسه اکو افزود: در وصف آنچه زنان باشکوه شرقی منجمله زنان قدرتمند ایرانی در تاریخ به یادگار مانده، سخنی بالاتر از اشعار فردوسی بزرگ نیافته ام که می فرماید:

بدو گفت هركس كه، بانو تویی             به ايران و چين، پشت و بازو تویی

نجنبناندت كوه آهن ز جای                  يلان را به مردی تویی، رهنمای

ز مرد خردمند، بيدار تر                   ز دستور داننده، هوشيارتر

 همه كهترانيم و فرمان توراست          بدين آرزو، راي وپيمان توراست 

 پروفسور سرور بختی با اشاره به اینکه« زنان، نقش بزرگی در احیای هویت شرقی دارند» افزود: به عنوان رییس موسسه فرهنگی اکو مقابل همت اعضای تیم ملی فوتبال زنان ایران تعظیم کرده و برایتان آرزوی شگفتی سازی های بیشتری را دارم.
 عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال نیز در سخنانی در این مراسم با تشکر از حضور ریاست موسسه فرهنگی اکو در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال زنان ایران برای حضور در جام ملتهای آسیا ۲۰۲۲، اظهار امیدواری در آینده نزدیک با همکاری این نهاد بین المللی و منطقه ای، شاهد گسترش همکاری ها و برگزاری رقابتهای مشترک فوتبال در منطقه اکو باشیم.

112

بیشتر بخوانید:

تاکید مسئولان وزارت ورزش و موسسه فرهنگی اکو بر لزوم احیای فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی

کلیدواژه