دی 28, 1400 00:37 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 24, 1401 12:42 Asia/Tehran]
  • گفت‌وگوی تلفنی وزیران امورخارجه ایران و روسیه

تهران- ایران پرس: وزارت امور خارجه کشورمان از گفتگوی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و روسیه در آستانه سفر مهم رئیس جمهور به مسکو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در این گفتگوی تلفنی ضمن ابراز خرسندی از سفر قریب الوقوع سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهوری اسلامی ایران به روسیه اعلام کرد؛ همه ترتیبات لازم برای انجام این سفر صورت پذیرفته است.

طرفين  این سفر را تحول مهمي در روابط دو کشور و فرصت خوبی برای گسترش و تعمیق روابط  توصیف کردند.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه همچنین در خصوص سایر موضوعات مورد علاقه از جمله مذاکرات وین به تبادل دیدگاه پرداختند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در خصوص مشکل پیش آمده در زمینه صادرات يكي از اقلام کشاورزی ایران به روسیه که اکنون به دلیل برخی تشریفات اداری با مشکل مواجه شده، بر ضرورت تسریع در حل و فصل موضوع تاکید کرد.

وزیر امور خارجه روسیه در پاسخ، ضمن تصریح بر فنی بودن مشکل پیش آمده، اظهار داشت، موضوع از طریق نهادهای ذیربط در حال پیگیری و حل و فصل می باشد.

وی تصریح کرد که بر اساس توافقات موجود، واردات و صادرات اقلام کشاورزی میان دو کشور به صورت طبیعی جریان دارد و برای حل مشکل واردات فلفل دلمه از ایران نیز جهات ذيربط دو كشور در حال هماهنگي اند و فردا نيز بصورت وبيناري مباحث فني را مطرح و حل و فصل خواهند كرد.

بیشتر بخوانید:

مذاکره‌ کننده ارشد ایران در مذاکرات هسته‌ ای عازم وین شد

ادامه مذاکرات وین با حضور مذاکره‌ کنندگان ارشد؛ از فردا دوشنبه ۲۷ دی‌ماه

کلیدواژه