دی 28, 1400 12:29 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 14:30 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده حبیب فرج‌الله چعب ملقب به حبیب اسیود، سرکرده گروهک تروریستی حرکت النضال در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی صبح سه شنبه به ریاست قاضی افشاری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در جلسه رسیدگی به پرونده فرج‌الله چعب ملقب به حبیب اسیود سرکرده گروهک تروریستی حرکت النضال به ریاست قاضی افشاری وزیری، نماینده دادستان در بیان کیفرخواست عنوان کرد: مشارالیه فرج الله چعب، متولد سال 1352 شاغل در اداره کار سوئد، تبعه ایرانی، مسلمان و اهل خوزستان است، وی  دارای روحیه آشوب‌طلبی بوده وبه سبب نشست و برخاست با افراد ناصالح و حس انتقام‌جویی دارد.
نماینده دادستان در بیان اقدامات متهم عنوان کرد: گروه حرکت النضال اقدامات تروریستی خود را از سال ۸۴ با بمب‌گذاری فرمانداری شهرستان اهواز، بمب‌گذاری در سازمان مدیریت و برنامه بودجه استان خوزستان، بمب‌گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، بمب‌گذاری در اداره محیط زیست اهواز، بمب‌گذاری در خطوط انتقال نفت و گاز خوزستان و بمب‌گذاری در خطوط انتقال نفت آبادان ماهشهر و اهواز آغاز کرد.
وی ادامه داد: گروهک تروریستی حرکت النضال در ۳۱ شهریور سال ۹۷ به هنگام رژه نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس دست به اقدام تروریستی زد که در آن ۲۵ نفر از هموطنانمان از جمله یک کودک شهید شدند و ۷۰ نفر دیگر زخمی شدند.
افزودنی ست برخی کشورهای اروپایی و عربی در سالهای گذشته علی رغم توان، اقدامی برای تحویل وی نکردند.
در این جلسه تعدادی از خانواده های قربانیان این جنایات تروریستی نیز با در دست داشتن عکس شهدایشان حضور داشتند که در هنگام نمایش برخی فیلم های ارتکاب جرم این متهم دچار حمله عصبی شدند.
رسیدگی به ادامه کیفرخواست این متهم در جلسات بعدی ادامه دارد.

شماری از اعضای گروهک الاحوازیه در حمله تروریستی 31 شهریور 1397 در حاشیه برگزاری آیین رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اهواز، به سمت مردم تماشاچی تیراندازی کردند که بر اثر این حمله، 25 نفر شهید و بیش از 60 نفر زخمی شدند.

112

 بیشتر بخوانید:

سخنگوی قوه قضائیه از صدور کیفرخواست سرکرده گروهک الاحوازیه خبر داد

 اعتراف سرکرده گروهک الاحوازیه به ارتباط با سرویس اطلاعاتی عربستان

رهبر گروه تروریستی «الاحوازیه» دستگیر شد

دانمارک، پناهگاه امن تروریست‌های الاحوازیه

اقدام مشترک داعش و گروهک تروریستی الاحوازیه در جنایت اهواز

کلیدواژه