دی 29, 1400 00:31 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 19:30 Asia/Tehran]
  • خاندوزی: در سفر رئیس جمهور، فرایند تجارت با روسیه تسهیل می‌شود

وزیر اقتصاد و دارایی جمهوری اسلامی ایران گفت: با برنامه ریزی هایی که انجام شده است و امیدواریم در سفر رییس جمهوری به مسکو نهایی شود، روند امور تجاری، نظیر موانع گمرکی، بانکی و انتقال ارز برای تجار ایرانی مقیم روسیه تسهیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، احسان خاندوزی عصر روز سه شنبه بعد از نشست با تجار ایرانی مقیم روسیه در گفت و گو با ایرنا افزود: مسکو همواره شریک مهمی برای تهران  بوده و در دولت سیزدهم شدت این همکاری ها افزایش یافته است. 

وی تصریح کرد: امیدواریم سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به مسکو، نقطه عطفی برای توسعه مناسبات اقتصادی و سایر حوزه های بین دو کشور ایران و روسیه شود. 

خاندوزی ادامه داد که در حوزه وزارت اقتصاد و دارایی، دستور کار سرمایه گذاری های مشترک، تسهیل گمرکی ، مسائل حوزه بانکی و انتقال ارز بانک های دولتی را از قبل تعریف کردیم که امیدواریم در خلال مذاکراتی که با وزیر اقتصاد روسیه خواهیم داشت و بعد هم در دیدار روسای جمهوری نهایی خواهد شد، بتوانیم بخشی از این تسهیلات را در همین سفر شاهد باشیم.

وی به جلساتی که با تجار ایرانی مقیم و فعال در روسیه برگزار شد، اشاره کرد و افزود: تجار ایرانی مقیم روسیه موانع و گره هایی را در کار فرایند تجاری بیان کردند که بنا شد از سازمان توسعه و تجارت، وزارت صمت؛ بانک مرزی و وزارت اقتصادی و دارایی پیگیری شود تا سربازان خط مقدم اقتصاد و تجارت در روسیه و اوراسیا با سهولت بیشتری کار کنند.

خاندوزی تصریح کرد: امیدوارم سفر آقای رئیسی به مسکو و برنامه های خوبی که از سوی رئیس جمهوری روسیه  تدارک دیده شده بتواند یک جهت دهنده در حوزه روابط راهبردی دو کشور محسوب و با پیگیریهای که وزارت خانه ها و دستگاههای اجرایی خواهند داشت ، چشم انداز خوبی برای توسعه اقتصاد دو کشور فراهم شود.

سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور کشورمان روز چهارشنبه به دعوت رسمی همتای روس خود و در راستای گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی عازم روسیه خواهد شد.// 114

بیشتر بخوانید:

توئیت شمخانی در آستانه سفر رئیس‌جمهور به روسیه

سفر رئیس جمهور به روسیه و شهید نامیده شدن درگذشتگان حادثه پلاسکو توسط رهبر معظم انقلاب

امیرعبداللهیان: نقشه راه جدید در روابط ایران و روسیه ترسیم می شود

وزیر نفت از توسعه همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه انرژی خبر داد

کلیدواژه