بهمن 01, 1400 17:54 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 19:30 Asia/Tehran]

کرمان- ایران پرس: رئیس جمهور با حضور در جمع مردم روستای سیل‌زده «نهضت آباد» از توابع شهرستان رودبار جنوب کرمان، احداث سیل‌بند را برای رفع اصولی و ریشه‌ای مشکلات این منطقه ضروری دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدابراهیم رئیسی» روز جمعه با تشکر از اقدامات انجام شده در جریان سیلاب اخیر و نیز استاندار و سایر مدیران در امدادرسانی سیل اخیر گفت: پیگیر مشکلات مردم سیلزده بودم و به محض پایان سفر مسکو در بین شما حاضر شدم.

رئیس‌جمهور بعدازظهر جمعه پس از سفر به استان کرمان، بازدید میدانی و دیدار با اهالی سیل‌زده را شروع کرد و در نخستین نقطه به روستای نهضت‌آباد شهرستان رودبارجنوب رفت.

وی در جمع اهالی این روستا تصریح کرد: در کنار کارهای کوتاه مدت و امدادرسانی، اقدامات بلندمدت نیز نیاز است که احداث سیل بندهای جیرفت ازمهمترین آنهاست و جزو برنامه های دولت به شمار می رود؛ این مهم سریع پیگیری می شود تا با همت جوانان و مردم منطقه و پیگیری مسئولان دیگر شاهد اینگونه خسارت ها نباشیم.

به گفته رئیسی جبران خسارت کشاورزان و دامداران نیز توسط مسئولان انجام می شود.

رئیس جمهور با اشاره به آبگرفتگی و خسارت به برخی منازل گفت: خسارت خانواده ها که اثاثیه منزل آنان دچار مشکل شده جبران می شود.

وی به بازسازی و نوسازی منازل نیز اشاره کرد و گفت: شناسایی و شمارش این واحدها توسط مسئولان انجام شده و منازل مردم بسرعت نوسازی خواهد شد.

«علی زینی وند» استاندار کرمان در بدو ورود رئیس جمهور به استان، گزارشی از آخرین وضعیت مناطق سیل زده جنوب کرمان را ارائه داد.

سفر رئیس جمهوری به استان کرمان برای بازدید از مناطق سیل‌زده

رئیس جمهوری همچنین بامداد روز جمعه در پایان سفر دو روزه به روسیه و در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد تهران، در تماس تلفنی با استاندار کرمان آخرین وضعیت سیل در مناطق جنوبی این استان را جویا شد.

پیگیری آخرین وضعیت رسیدگی به سیل زدگان در تماس تلفنی رئیس جمهور با استاندار کرمان

در این تماس تلفنی استاندار کرمان گزارشی از وضعیت مناطق سیل‌زده استان کرمان ارائه کرده و در پاسخ به سؤالات رئیس جمهور اظهار داشت: سیل اخیر در جنوب استان کرمان بسیار گسترده و فراگیر بود.

گفتنی است، عصر روز پنجشنبه نیز «غلامحسین اسماعیلی» رئیس دفتر رئیس‌جمهور به نمایندگی از ابراهیم رئیسی در تماس تلفنی از مسکو با وزیر کشور و استاندار کرمان، وضعیت سیل و سیل زدگان را جویا شده بود.

وزیر کشور نیز طی دو روز اخیر در مناطق سیل زده جنوب استان کرمان بود.

کانون عمده سیل در جنوب استان در شهرستان های رودبارجنوب، قلعه گنج و منوجان است؛ همچنین شهرستان ریگان در شرق استان نیز درگیر سیلاب بوده اند.

سیلاب که هفته گذشته خسارت های زیادی در جنوب استان کرمان ایجاد کرده بود طی چند روز گذشته نیز خسارت های دیگری در این مناطق و نیز شرق استان کرمان به بار آورده است.

117

بیشتر بخوانید:

دستور وزیر کشور به استانداران چهار استان سیل‌زده و گرفتار در برف

 

کلیدواژه