بهمن 03, 1400 00:44 Asia/Tehran [Updated: بهمن 03, 1400 00:45 Asia/Tehran]
  • تبریک سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س)

امروز (یکشنبه) بیستم جمادی الثانی سال 1443 هجری قمری، سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) دخت گرامی پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی (ص) و همسر امیر مومنان علی بن ابی طالب (ع) امام اول شیعیان جهان است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حضرت فاطمه زهرا (س) از کودکی، در خانه وحی، با راهنمایی های پدر گرامی‌شان، حضرت محمد (ص)، به عالی ترین مراتب کمال و علم و فضیلت دست یافتند.

دخت گرامی حضرت محمد (ص) همچنین در کانون گرم و با صفای خانه امام علی (ع) امام اول شیعیان جهان، به بهترین وجه به انجام وظایف همسری و مادری پرداختند و انسان های بزرگ و وارسته ای همچون امام حسن (ع)، امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) را در دامان خود پرورش دادند.

حضرت فاطمه زهرا (س) در همه ابعاد، الگوی زنان جهان به شمار می روند و روز ولادت ایشان در ایران، به عنوان روز "مادر" و"زن" نامگذاری شده است و در این روز از مقام زنان، به ویژه مادران، تجلیل می شود.

به همین مناسبت ایران اسلامی در شب و روز میلاد بانوی دو عالم، دخت گرامی پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی (ص) سراسر جشن و شادی است.

خبرگزاری ایران پرس فرارسیدن خجسته سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) را به همه مسلمانان و دیگر آزادیخواهان جهان تبریک می گوید.

120