بهمن 05, 1400 07:47 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 14:30 Asia/Tehran]

قره باغ- ایران پرس: وزیر راه و شهرسازی کشورمان، مشارکت جمهوری اسلامی ایران در پروژه های بازسازی قره باغ را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان و هیات همراه روز دوشنبه در اولین روز سفر به جمهوری آذربایجان از برخی مناطق آزاد شده در قره باغ بازدید و با روند اجرای پروژه های زیر ساختی و حمل و نقل در این  مناطق آشنا شد.

هیات ایرانی را در سفر به مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان، «شاهین  مصطفی‌اف» معاون نخست وزیر و رئیس آذربایجانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری آذربایجان و  ایران همراهی کرد.

هیات اقتصادی ایران ابتدا با شرایط فعالیت فرودگاه بین‌المللی شهر "فضولی" که از تهران مستقیم به این فرودگاه در قره باغ  پرواز کرد، آشنا و اعلام شد که این فرودگاه پس از آزاد سازی مناطق متعلق به جمهوری آذربایجان، در سال گذشته،  ظرف ۹ ماه احداث شد.

فرودگاه بین المللی شهر آزاد شده فضولی ۲۶ اکتبر سال ۲۰۲۱ ( ۴ آبان ماه گذشته) افتتاح شد. 

وزیر راه و شهرسازی کشورمان و هیات همراه اولین هیات رسمی خارجی است که پس از افتتاح این فرودگاه بین‌المللی در سرزمین‌های آزاد شده جمهوری آذربایجان، از طریق این فرودگاه وارد این کشور شد. 

هیات ایرانی در این سفر دو روزه به جمهوری آذربایجان با مقام‌های آذری درباره چشم انداز توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های اقتصادی دیدار و تبادل نظر خواهد کرد.

112

کلیدواژه