بهمن 05, 1400 16:00 Asia/Tehran [Updated: فروردین 03, 1401 20:51 Asia/Tehran]

شیراز - ایران پرس: ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی با هدف فرهنگ‌سازی و انتقال فرهنگ غنی ایثار و شهادت از سوی معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ایران در شیراز، سومین شهر اهل‌بیت (ع) در ایران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، اختتامیه ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی روز سه‌شنبه با حضور مسئولان کشوری و لشکری از جمله سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ایران، شماری از شخصیت‌های جبهه‌مقاومت و خانواده معظم شهیدان در تالار حافظ شیراز برگزار شد. 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در اختتامیه این کنگره بین‌المللی گفت، شهیدان و ایثارگران هنرمندان واقعی هستند.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد، هنر اصلی را شهیدان و ایثارگران به خرج داده‌اند، هنر زبان عشق است و شهیدان عشق خود را با نثار جانشان نشان دادند.  

«ایثار؛ شهیدان و ایثارگران»، «ایثار؛ امید به آینده، ارزش‌های اخلاقی و انسانی»، «ایثار؛ شهیدان، خانواده شهدا و ایثارگر»، «مدافع حرم و قهرمانان محور مقاومت و شهید سردار قاسم سلیمانی» از محورهای مهم ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی در شیراز بود. 

حدود 600 شاعر در بخش‌های فارسی، عربی و انگلیسی از مناطق مختلف جهان ازجمله افغانستان و کشمیر در ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی در شیراز شرکت کردند و در پایان این کنگره به برترین‌ها جایزه اهدا شد. // 114

عکاس: طاهره رخ‌بخش

کلیدواژه