بهمن 05, 1400 16:12 Asia/Tehran [Updated: خرداد 02, 1401 22:26 Asia/Tehran]
  • روستاهای اورامانات کردستان همچنان در محاصره برف 

کردستان - ایران‌پرس: بارش سنگین برف در استان کردستان، راه‌های ارتباطی اکثر شهر‌ها و روستاهای این استان را بست و با گذشت یک هفته هنوز راه ارتباطی برخی روستاهای منطقه کوهستانی اورامانات مسدود است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، هفته گذشته مناطق غرب و شمال غرب ایران از جمله استان کردستان شاهد بارش سنگین و بی‌سابقه برف در سال‌های اخیر بود.

در اثر بارش شدید برف، دمای هوا هم به شدت سرد شد و هنوز مسیر برخی روستاها در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور در غرب و شمال غرب کشور مسدود است.  

جمعیت هلال احمر استان کردستان روزانه طی یک هفته اخیر برای تامین مایحتاج ضروری ساکنان روستاهای صعب‌العبور منطقه کوهستانی، زیبا و در محاصره برف اورامانات از طریق یک فروند بالگرد اقدام کرده است.

وزش شدید باد و برودت هوا، اما، کار کمک‌رسانی را برای جمعیت هلال احمر استان کردستان سخت کرده است و این جمعیت تلاش دارد، نان و بسته‌های غذایی را برای ساکنان روستاهای در محاصره برف منطقه کوهستانی و گردشگری اورامانات برساند.

منطقه کوهستانی اورامانات با معماری پلکانی روستاهایش، جاذبه بکر گردشگری در استان کردستان است و در کنار همه سختی‌های بارش سنگین برف، چشم‌انداز برفی این منطقه هم بسیار دیدنی و زیبا شده است. //114   

عکاس: سید مصلح پیرخضرانیان

کلیدواژه