بهمن 06, 1400 17:56 Asia/Tehran [Updated: بهمن 06, 1400 18:02 Asia/Tehran]
  • پیام رییس جمهور به اردوی تیم ملی فوتبال کشور

تهران-ایران پرس: در آستانه بازی تیم ملی فوتیال ایران و عراق برای صعود به جام جهانی پیام رییس جمهور ایران به اردوی تیم ملی فوتبال کشور ابلاغ شد

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در پیام آیت الله رییسی رییس جمهوری اسلامی ایران به اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان آمده است:

فرزندان برومندم؛

مایل بودم در جمع شما حضور پیدا کنم و از نزدیک و بی واسطه، با شما به گفتگو بنشینم و خدا قوت بگویم اما به دلیل پروتکل های قرنطینه ای کرونا و شرایط پیش روی شما، این امر محقق نشد.

عرصه فوتبال تنها مجال رقابت جسمانی و یا آمادگی فنی نیست. آنچه من از رفتار شما در مسابقات گذشته تان دیده ام، تبلور اخلاق و جوانمردی شما عزیزان بوده است. از اینکه کشور عزیزمان را در عرصه های جهانی و بین المللی نمایندگی می کنید خرسندم و به شما می بالم.

فارغ از نتیجه، که انشالله پیروز میدان خواهید بود، حضورتان مایه افتخار کشوراست و یک بازی جوانمردانه و به یاد ماندنی، شادی را برای مردم عزیزمان به ارمغان می آورد. دعای خیر اینجانب و مردم، همراه شماست. سلامت، عزت و سربلندی شما را از خدای منان مسئلت دارم.

خدا یار و دست حق به همراهتان.

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران، در ادامه مرحله نهایی انتخابی جام جهانی فوتبال 2022 قطر فردا مقابل تیم ملی عراق قرار می گیرد.

قدمت دیدار‌های ایران و عراق به ۵۹ سال می‌رسد و در همه این سال‌ها این دو تیم ۳۰ بار در چارچوب رقابت‌های مختلف با یکدیگر دیدار داشته‌اند که به جز هشت  بازی که دوستانه بوده، سایر دیدار‌ها رسمی و در چارچوب مسابقاتی، چون جام ملت‌های آسیا، قهرمانی غرب آسیا، مقدماتی جام‌جهانی، مقدماتی المپیک و بازی‌های آسیایی بوده است.

116

کلیدواژه