بهمن 06, 1400 19:53 Asia/Tehran [Updated: تیر 15, 1401 22:12 Asia/Tehran]
  • کشورهای اروپایی تفرجگاه تروریست‌ها هستند

تهران- ایران پرس: نماینده دادستان در دومین جلسه دادگاه سرکرده گروهک تروریستی «حرکة النضال» تاکید کرد: کشورهای اروپایی تفرجگاه تروریست‌ها هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حبیب فرج‌الله چعب» ملقب به «حبیب اسیود»، عامل اصلی حمله تروریستیِ 31 شهریور 1397 در اهواز با اقدامات تخصصی و ترکیبی سربازان گمنام امام زمان (عج) در 22 آبان 1399 بازداشت شد.

«حرکة النضال العربی لتحریر الاحواز»، «جبهه العربیه لتحریر الاهواز» و «حزب النهضه العربی لتحریر الاهواز» از جمله گروهک‌های وابسته به گروه تروریستی «الاحوازیه» هستند.

این گروه تروریستی ادعای جدا کردن و استقلال خوزستان از ایران را با عملیات مسلحانه و تروریستی دارد. بیشتر اعضای گروه تروریستی «الاحوازیه» در هلند، دانمارک و سوئد ساکن هستند.

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «حبیب اسیود» سرکرده گروهک تروریستی «حرکة النضال العربی لتحریرالاحواز» امروز (چهارشنبه) در شعبه 26 دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد.

وزیری نماینده دادستان در جلسه این دادگاه گفت: حبیب اسیود متهم به افساد فی‌الارض از طریق تشکیل، اداره و سرکردگی گروهکی به نام «حرکة النضال العربی لتحریرالاحواز» و طراحی و اجرای عملیات تروریستی و تخریب اموال عمومی  است.

نماینده دادستان افزود: حبیب اسیود با فرار از ایران و استقرار در اروپا و بازسازی گروهک تروریستی خود، شاخه جدید نظامی در ایران به منظور اقدام به عملیات‌های تروریستی ایجاد کرده است. 

نماینده دادستان، همچنین به کمک‌های مالی عربستان به گروهک «حرکة النضال» اشاره کرد. 

در جلسه نخست دادگاه این پرونده که 28 دی ماه برگزار شد، اتهام اسیود، اداره و سرگروهی گروه تروریستی به نام «حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز» و طراحی و اجرای عملیات‌های بمب‌گذاری و تروریستی متعدد در استان خوزستان از جمله حمله به مردم اهواز در جریان رژه هفته دفاع مقدس در سال 1397 اعلام شده است.

بمب گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، عملیات بمب گذاری سازمان برنامه و بودجه اهواز، بمب گذاری در اداره محیط زیست، بمب گذاری انتقال خط لوله‌های نفت، بمب گذاری در محور انتقال نفت آبادان به اهواز و ماهشهر، بمب گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان، بمب گذاری در بانک سامان اهواز و  برنامه ریزی برای بمب گذاری در دادگستری اهواز از اهم موارد تفهیم شده به این متهم در کیفرخواست است.

تروریست‌های الاحوازیه، 31 شهریور 1397 در حاشیه برگزاری آیین رژه نیروهای مسلح در اهواز، به سمت مردم تماشاچی تیراندازی کردند که بر اثر این حمله، 25 نفر شهید و بیش از 60 نفر زخمی شدند.

ایران تاکنون با اقدامات تروریستی و توطئه‌های زیادی از سوی سازمان‌های جاسوسی عربستان، رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی مواجه شده است.

نیروهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران تاکنون با اقدامات قاطعانه، بسیاری از توطئه‌ها و تحرکات گروه های تروریست و عناصر نفوذی را خنثی کرده‌اند.

117

بیشتر بخوانید:

اسناد روابط گروهک «حرکة‌النضال» با سرویس اطلاعاتی عربستان منتشر شد

«فرج‌‌الله چعب» سرکرده گروهک ترویستی «حرکة النضال» کیست؟

کلیدواژه