بهمن 06, 1400 22:11 Asia/Tehran [Updated: فروردین 03, 1401 20:51 Asia/Tehran]
  • برگزاری جلسه گروه 1+4 و ایران با هدف ادامه نگارش متن نهایی مذاکرات

نمایندگان گروه 1+4 و ایران، چهارشنبه شب در ادامه رایزنی‌های فشرده دیپلماتیک برای نگارش متن نهایی مذاکرات تشکیل جلسه دادند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، هشتمین دور از گفت‌ وگوهای وین با محوریت رفع تحریم های ظالمانه و غیرقانونی ضد ایران از 6 دی 1400 آغاز شده است.

مذاکرات در وین به دلیل ابتکارات تیم مذاکره کننده ایران، پیشرفت‌هایی را تجربه کرده است، اما تعلل دولت «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا برای جبران اقدامات غیرقانونی دولت پیشین آمریکا و تداوم کارزار فشار حداکثری، منجر به تردیدهایی در جدیت این کشور برای بازگشت به برجام و طولانی شدن روند گفت‌ وگوها شده است.

«علی باقری کنی» معاون سیاسی وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (چهارشنبه) با «انریکه مورا»  معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در مذاکرات وین دیدار و گفت وگو کرد.

دیدار باقری کنی با انریکه مورا 

باقری کنی و تیم مذاکره کننده ایرانی در ادامه در جلسه ای با گروه نمایندگان 1+4 برای نگارش متن نهایی مذاکرات حاضر شدند.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات وین در این باره در توییتی نوشت: "اقدامی جمعی برای تهیه پیش‌نویس در گفت وگو‌های وین در قالب همه شرکت کنندگان فعلی برجام (بدون آمریکا که وضعیت آن در توافق هسته‌ای هنوز احیا نشده است)."

شب گذشته (سه شنبه) اعضای گروه 1+4 با تیم مذاکره کننده آمریکایی در وین که این روزها دچار اختلافات داخلی شده است، پیرامون روند مذاکرات وین تشکیل جلسه دادند.

جمهوری اسلامی ایران،  به عنوان کشوری مسئولیت پذیر بارها اعلام کرده است با توجه به اینکه آمریکا طرفی بوده که توافق برجام را نقض کرده این واشنگتن است که باید با رفع تحریم‌ها به توافق بازگردد و لازم است اجرای تعهدات آمریکا مورد راستی‌آزمایی قرار گیرد.

117

بیشتر بخوانید:

جلسه باقری با نمایندگان اتحادیه اروپا و ۱+۴ برگزار شد

 

کلیدواژه