بهمن 08, 1400 14:04 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 14:30 Asia/Tehran]
  • رایزنی دوجانبه باقری و مورا در وین

وین- ایران پرس: در ادامه رایزنی‌های دور هشتم مذاکرات وین «علی باقری» و «انریکه مورا» در حال گفت‌وگو هستند و قرار است نشست ایران با سه کشور اروپایی و اتحادیه اروپا نیز امروز (جمعه) برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امروز (جمعه) رایزنی‌ها در هتل کوبورگ شهر وین در چارچوب دور هشتم مذاکرات وین بین ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) و هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در جریان است.

در همین خصوص علی باقری رئیس هیأت مذاکره‌ کننده جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا هماهنگ‌کننده اروپایی گفت‌وگوها در حال حاضر در هتل کوبورگ وین در حال گفت‌وگو هستند. 

قرار است بعد از این دیدار، نشستی با حضور مذاکره‌کنندگان ارشد ایران، اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی عضو برجام برگزار شود.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز امروز جمعه در گفت‌وگوی تلفنی با «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد روند مذاکرات را مثبت خواند و با اشاره به اراده جدی ایران برای رسیدن به توافق خوب در کوتاه ترین زمان ممکن، بر ضرورت انجام اقدامات عملی و ملموس و قابل راستی آزمایی طرف غربی و آمریکا تأکید کرد.

112

بیشتر بخوانید:

رایزنی معاون سیاسی وزیر خارجه هلند با باقری کنی در وین

کلیدواژه