بهمن 08, 1400 18:51 Asia/Tehran [Updated: بهمن 08, 1400 19:03 Asia/Tehran]
  • رایزنی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان

تهران-ایران پرس: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان بر عملیاتی شدن هر چه سریع‌تر توافقات فیمابین دو کشور تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین امیرعبداللهیان» و «جیحون بایراموف» وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان امروز (جمعه) تلفنی درباره توسعه همکاری‌های دوجانبه و تحولات منطقه گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ایران در این گفت‌وگو به دیدار روسای جمهور دو کشور و همچنین سفر وزیر راه جمهوری اسلامی ایران به باکو و سفر وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به ایران اشاره کرد و آن را نشانه مناسبات خوب دو کشور همسایه خواند.

امیرعبداللهیان با ابلاغ سلام «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران به «الهام علی اف» رئیس جمهور آذربایجان، مراتب دعوت رئیسی از رئیس جمهور آذربایجان برای سفر به ایران را به همتای خود ابلاغ کرد. 

وزیر امور خارجه ایران همچنین با اشاره به روابط خوب جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، خواستار تسهیل و تسریع در صدور روادید بین دو کشور به خصوص برای دانشجویان و تجار ایرانی شد.  

جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با ابراز خرسندی از روند توسعه همکاری‌های دو کشور در ماه‌های اخیر، از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا این کمیسیون در زمان مقرر برگزار شود.

بایراموف همچنین با استقبال از پیشنهاد وزیر امور خارجه ایران، برای برگزاری کمیسیون مشترک کنسولی دو کشور در باکو اعلام آمادگی کرد.

116

کلیدواژه