اردیبهشت 22, 1401 11:06 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 22, 1401 11:11 Asia/Tehran]
  • کمالوندی: همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه دارد

تهران- ایران پرس: سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان از ادامه همکاری جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در واکنش به ادعاهای مطرح شده به نقل از «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در رسانه‌ها مبنی بر کشف اورانیوم در مکان‌های اعلام نشده و پاسخگو نبودن ایران در چند ماه گذشته افزود: صحت‌سنجی اظهارات عجیب و دور از انتظار « رافائل گروسی» از طرف سرپرست نمایندگی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال بررسی است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: آنچه به نظر می‌رسد این است که انتشار اظهارات منتسب به مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی تحریف‌شده، کما اینکه پیش از این هم در مقاطع خاص زمانی، مسبوق به سابقه بوده است.

کمالوندی تصریح کرد: در راستای بیانیه مشترکی که چندی پیش بین آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید، همکاریها درباره مسائل مرتبط دوجانبه در حال پیگیری است و نباید در این مقطع ارزیابی از جانب آژانس ارائه شده باشد.

در روزهای گذشته برخی از رسانه‌های غربی مطالبی را به نقل از «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر فعالیت هسته‌ای پنهانی و همچنین پاسخگو بنودن ایران در خصوص ادعای کشف اورانیوم در مراکز هسته‌ای از پیش اعلام نشده، مطرح کرده بودند.

112

بیشتر بخوانید:

کمالوندی: تا زمان انعقاد توافق، اطلاعات نظارتی نزد ایران می‌‌ماند

کلیدواژه