اردیبهشت 23, 1401 07:26 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 19:30 Asia/Tehran]
  • گرامیداشت شهیده «شیرین ابوعاقله» مقابل سفارت فلسطین در تهران

تهران- ایران پرس: شماری از مردم، فعالان فلسطینی و خبرنگاران با تجمع مقابل سفارت فلسطین در تهران، اقدام رژیم صهیونیستی را در به شهادت رساندن خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره محکوم کردند. 

نظامیان رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایت خود، روز چهارشنبه با یورش به اردوگاه جنین در کرانه باختری رود اردن، شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره را به ضرب گلوله به شهادت رساندند. 

شیرین ابوعاقله، هنگام پوشش خبری یورش صهیونیست‌ها به اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری رود اردن از ناحیه سر هدف گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و شهید شد. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، تجمع‌کنندگان غروب پنجشنبه با در دست داشتن عکس «شیرین ابوعاقله» و پرچم‌های فلسطین، حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام و با خانواده این خبرنگار شهید ابراز هم‌دردی کردند.     

مردم، فعالان فلسطینی و خبرنگاران در این تجمع به نشانه همدردی با خانواده خبرنگار شهید، شاخه‌های گل همراه داشتند و شمع‌هایی نیز به یاد این بانوی فلسطینی روش کردند.  

شبکه تلویزیونی آمریکایی CNN به نقل از شاهدان عینی در کرانه باختری رود اردن گزارش داده است، نظامیان صهیونیست به عمد خبرنگار فلسطینی الجزیره را هنگام تهیه گزارش هدف قرار دادند.

جنایت جدید صهیونیست ها در ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره با محکومیت گسترده بین المللی روبرو شده است.

نظامیان رژیم صهیونیستی تاکنون صدها خبرنگار را  بازداشت،  زخمی و یا به شهادت رسانده اند.

کمیته حمایت از خبرنگاران فلسطینی اخیرا اعلام کرد، هدف رژیم صهیونیستی  از بازداشت، زخمی و یا به شهادت رساندن خبرنگاران، جلوگیری از افشای جنایات این رژیم ضد مردم مظلوم فلسطین است.

حقوق مردم مظلوم فلسطین بیش از هفتاد سال است که زیر چکمه‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی له می‌شود. این رژیم در این مدت وحشیانه‌ترین جنایت‌ها را ضد فلسطینی ها مرتکب شده است.

117

بیشتر بخوانید:

محکومیت ترور خبرنگار الجزیره توسط وزرای خارجه ایران و قطر

کلیدواژه