اردیبهشت 23, 1401 15:54 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 23, 1401 15:48 Asia/Tehran]
  • آیت‌الله خاتمی: سفر «بشار اسد» به ایران راهبردی بود

تهران- ایران پرس: خطیب نماز جمعه تهران، سفر رئیس جمهوری سوریه به تهران را راهبردی خواند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، آیت‌ الله «سیداحمد خاتمی» در خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی جمعه این هفته تهران با اشاره به سفر «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه به تهران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب اسلامی این سفر را از سفرهای راهبردی عنوان  کرد و گفت: این سفر موجب تقویت جبهه مقاومت شد و سوریه در خط مقدم مقاومت در مبارزه با رژیم صهیونیستی است. 

آیت الله خاتمی همچنین درباره دیدار «شیخ حمد بن آل ثانی»  امیر قطر با مقام معظم رهبری و اهمیت اقتصادی آن گفت: این سفر گرچه از حیث گسترش همکاری اقتصادی اهمیت دارد، اما مهم در این دیدار فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی بود که صهیونیست‌ها هر جا پا می‌گذارند فساد ایجاد می‌کنند و  این دیدار مانور ضد صهیونیستی بود. 

امام جمعه موقت تهران همچنین گفت: کشورهای حوزه خلیج فارس به ایران قدرتمند اعتماد کنند چون ایران است که سر بزنگاه به داد آنها می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا، بریتانیا و رژیم صهیونیستی جلاد قابل اتکا نیستند بلکه ایران قابل اتکا است.

مسائل اقتصادی و گرانی ها در کشور مسائل روز است

امام جمعه موقت تهران مسائل اقتصادی و گرانی ها در کشور را مسائل روز دانست و گفت: اگر خطیب جمعه در این مسائل ورود نکند خطیب مردم نیست.

آیت الله خاتمی بیان کرد: دولت می‌خواهد کاهش جدی فاصله طبقاتی روی دهد و جراحی برای افزایش قدرت خرید هفت دهک جامعه، تحقق عدالت اقتصادی، واگذاری امور مردم به مردم، مبارزه با فساد از منشأها و خاستگاه‌های اولیه آنهاست و جراحی هم درد دارد اما سرانجامش نجات این بیمار است و متخصصان ما می گویند باید بیمار را نجات داد. 

وی اذعان کرد: دولت باید بداند در این عرصه، سرمایه انقلاب این محرومان و مستضعفان و کسانی هستند که تا آخر پای این انقلاب ایستاده‌اند و تا آخر هم خواهند ایستاد لذا طوری برنامه ریزی شود که اینها آسیب نبینند. دولت باید روی قولش مبنی بر گران نشدن چند قلم جنس نان، بنزین و دارو و واریز دو ماهه یارانه بماند. این واریز دو ماهه هم نکته مهمی است تا مردم باورشان شود دولت خدمتگزارشان نمی‌خواهد رنجشان را ببیند.

117

کلیدواژه