اردیبهشت 24, 1401 21:03 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 24, 1401 21:09 Asia/Tehran]
  • تأکید امیرعبداللهیان بر بهره گیری از تجربیات ایران و کوبا برای بی اثر کردن تحریم‌ها

تهران-ایران پرس: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه ایران با محکوم کردن اعمال تحریم‌های آمریکا ضد کوبا و تهران، بر بهره گیری از تجربیات یکدیگر در حوزه بی اثر کردن تحریم‌ها تاکید کرد.

ریکاردو کابریساس، معاون نخست وزیر و فرستاده ویژه رئیس جمهوری کوبا که برای برگزاری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا به تهران سفر کرده است، با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران دیدار و درباره موضوعات مورد علاقه تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه ایران روز شنبه در دیدار ریکاردو کابریساس، معاون نخست وزیر و فرستاده ویژه رئیس جمهوری کوبا با نام بردن از این کشور به عنوان شریک راهبردی جمهوری اسلامی ایران، گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف را خواستار شد.

امیرعبداللهیان افزود: برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و کوبا فرصت مناسبی برای دو کشور به منظور بررسی راه های توسعه روابط فیمابین در حوزه های اقتصادی و تجاری و همچنین تعمیق همکاری های سیاسی است.

وزیر امورخارجه ایران با قابل اتکا دانستن سطح روابط ایران و کوبا در حوزه روابط سیاسی و همچنین همکاری های قابل توجه در بخش بهداشت و درمان، بخصوص در زمینه تولید واکسن مشترک، اراده دولت ایران بر اجرای اسناد همکاری و تفاهم های گذشته و توافق های جدید را مورد  تاکید قرار داد و بر ارتقای همکاری ها در عرصه های اقتصادی و تجاری  با توجه به ظرفیت های موجود تاکید کرد.

معاون نخست وزیر و فرستاده ویژه رییس جمهور کوبا نیز با قدردانی از مواضع پایدار جمهوری اسلامی ایران در حمایت از روابط دو کشور و درقبال تحریم های یکجانبه آمریکا ضد کوبا، برگزاری هجدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور را در مسیر روابط راهبردی دو کشور دانست و بر اهمیت استفاده از ظرفیت های اقتصادی دو کشور به نفع مصالح طرفین تاکید کرد.

116

کلیدواژه