اردیبهشت 25, 1401 02:56 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 25, 1401 03:00 Asia/Tehran]
  • توسعه همکاری‌ها؛ محور گفت وگوی وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان

تهران - ایران پرس: در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و جیحون بایرام‌اف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، طرفین در خصوص توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف روابط دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.  

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزیر امور خارجه کشورمان عصر شنبه در این تماس، ماموریت مشترک وزارت خارجه‌های دو طرف در توسعه مناسبات سیاسی را مورد تاکید قرار داد.  

امیرعبداللهیان با اشاره به ملاقات سال گذشته روسای جمهور دو کشور تصریح کرد: توافقات مهمی در سطح روسای جمهور انجام گرفته که اجرای کامل آن در دستور کار مشترک تهران و باکو قرار دارد.

امیرعبداللهیان برگزاری موفق کمیسیون مشترک اقتصادی در باکو را از جمله پیشرفت‌های مهم اخیر در توسعه مناسبات دوجانبه عنوان کرد.

وزیر امور خارجه ایران در بخش دیگری از این گفت‌وگوی تلفنی به برگزاری مجمع پارلمان‌های اکو در جمهوری آذربایجان پرداخت و ابراز امیدواری کرد اجلاس پیش رو موجب ارتقای بیش از پیش سازمان همکاری اقتصادی (اکو) شود.  

جیحون بایرام‌اف هم با اشاره به لزوم توسعه مناسبات فیمابین و اعلام آمادگی برای تداوم سفرهای دیپلماتیک و تقویت مناسبات سیاسی در سطوح مختلف، بر روابط نزدیک و خدشه ناپذیر دو کشور تاکید کرد.  

وی با اشاره به توافقات دو رییس جمهور، حضور شرکتهای ایرانی در بازسازی قره باغ را گام مهمی در این فرایند دانست.  

طرفین در این تماس تلفنی بر اهمیت تداوم رایزنی و همکاری های منطقه ای و بین المللی و دور نگهداشتن روابط از توطئه دشمنان دو ملت و دو کشور تاکید کردند./ 114

کلیدواژه