اردیبهشت 25, 1401 11:58 Asia/Tehran [Updated: خرداد 04, 1401 14:49 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: هجدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا با حضور وزیر بهداشت و معاون نخست وزیر کوبا در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، هدف از برگزاری این کمیسیون استحکام و تحول در همکاری های  اقتصادی ایران و کوبا عنوان شده است.

جمهوری اسلامی ایران ۷ سال است که مسئولیت کمیسیون مشترک همکاری ایران و کوبا را بر عهده دارد.
بهرام عین اللهی وزیر بهداشت با اشاره به همکاری های موثر ایران و کوبا در زمینه ساخت واکسن کرونا گفت در شرایط تحریم و در بحران کرونا  که کشورهای مدعی حقوق بشر واردات دارو را به ایران تحریم کردند همکاری ایران -کوبا و ساخت واکسن، رعایت پروتکلها و همکاری مردم در واکسیناسیون کشور را از این بحران رهایی بخشید.

وزیر بهداشت  روابط ایران و کوبا را از ابتدا در سطح عالی و دیدگاه هر دو کشور را مقابله با استبداد معرفی کرد.
کابریساس معاون نخست وزیر جمهوری کوبا نیز با اشاره به ساخت واکسن مشترک ایران و کوبا این موفقیت را الگویی برای سایر عرصه های همکاری در پیشرفت روابط دو کشور دانست.

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه نیز در این کمیسیون گفت روابط بین ایران و کوبا روابط استراتژیک است و در زمینه اقتصادی روابط دو کشور بسیار ضعیف بوده که باید تقویت شود.

هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و کوبا از 25 تا 27 اردیبهشت به ریاست وزیر بهداشت در ایران برگزار می شود. 

 این کمیسیون زمینه همکاری دو کشور در موضوعات غذا، صادرات مواد غذایی، نفت و انرژی، واکسن و بیوتکنولوژی، دارو و فن آوری، بانکی و تجارت را بررسی خواهد کرد.

112

بیشتر بخوانید:

تأکید امیرعبداللهیان بر بهره گیری از تجربیات ایران و کوبا برای بی اثر کردن تحریم‌ها

تاکید وزیر صمت بر ارتقای سطح اقتصادی ایران و کوبا

کلیدواژه