خرداد 30, 1401 19:24 Asia/Tehran [Updated: تیر 09, 1401 21:18 Asia/Tehran]
  • جزییات آتش سوزی مجتمع تجاری لیدوما تهران+ تصاویر

تهران- ایران پرس: پاساژ لیدوما واقع در منطقه شهرک غرب تهران دچار حریق شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «جلال ملکی» سخنگوی سازمان آتش نشانی در گفت وگویی درباره جزئیات این حادثه گفت: حوالی ساعت 19 امروز یک مورد حریق در پاساژ لیدوما واقع در شهرک غرب به سامانه 125 آتش نشانی اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک مجتمع تجاری هشت طبقه بود، گفت: در نمای ضلع جنوبی این مجتمع از نمای کامپوزیت که قابل اشتعال است، استفاده شده بود. آتش‌سوزی برابر شواهد و روایات اولیه از طبقات سوم و چهارم این ساختمان و روی نمای کامپوزیتی مجتمع شروع شده و با توجه به جنس نما به سرعت به طبقات بالایی سرایت کرده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه شعله‌های آتش به رستورانی در طبقه هشتم این مجتمع و بخشی از مغازه‌های واقع در طبقه پایین آن سرایت کرده بود، گفت: شعله‌های آتش به بالای طبقه هشتم که فضایی مانند شیروانی داشت هم سرایت کرده و در حال گسترش به دیگر نقاط ساختمان بود که آتش‌نشانان از چند جهت عملیات خود برای مهار و اطفای حریق را آغاز کرده و دقایقی بعد موفق شدند تا از گسترش بیشتر شعله‌های آتش جلوگیری کنند.  

به گفته ملکی، عملیات نجات و تخلیه ساختمان نیز در حال انجام است.

همچنین «مجتبی خالدی» سخنگوی اورژانس کشور از اعزام نیروهای اورژانس به محل این حادثه خبر داد.

وی ادامه داد: دو دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شده اند.

خالدی افزود: ساختمان در حال تخلیه است و حادثه تا این لحظه 9 مصدوم به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه یکی از مخاطرات، حضور مردم در محل حادثه است، از مردم درخواست کرد از حضور در اطراف ساختمان خودداری کنند‌.

117 

کلیدواژه