تیر 01, 1401 11:49 Asia/Tehran [Updated: مرداد 26, 1401 22:31 Asia/Tehran]
  •  کاهش آثار تورمی همچنان در دستورکار دولت

تهران - ایران پرس: هیات وزیران امروز ( چهارشنبه ) برای دومین بار ؛ لایحه ای دو فوریتی را برای کاهش آثار تورمی تقدیم مجلس کرد.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت پس از پایان جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران حاضر شد و این بار نیز از مجلسی ها خواست به لایحه دوفوریتی کاهش عوارض گمرکی برخی کالاهای ورودی رای مثبت بدهند.
لایحه ای که مدتی پیش با مخالفت نمایندگان مجلس روبرو شده بود.
به گزارش خبرگزاری ایران پرس ، علی بهادری جهرمی درعین حال از نمایندگان مجلس خواست برای کاهش آثار تورمی این لایحه ، تصویب چنین لایحه ای را مشمول گذر زمان نکنند.
سخنگوی دولت همچنین درباره وعده رییس جمهوری مبنی بر تشکیل فرمانداری ویژه ورامین نیز گفت ، این موضوع امروز در هیات وزیران به تصویب رسید و استانداری تهران مکلف شد که فرمانداری ورامین را به فرمانداری ویژه ارتقا دهد.
بهادری جهرمی افزود : براساس گزارش وزیر جهاد کشاورزی ، تاکنون بیش از 3 و نیم میلیون تن گندم از کشاورزان ایرانی خریداری شده است.
سخنگو اشاره ای نیز به حادثه تلخ کشتن جوجه های یک روزه داشت و تاکید کرد ، برای جلوگیری از چنین حوادث تلخی ، با همکاری وزارت جهاد و کشاورزی و سازمان بسیج  6 و نیم میلیون جوجه یک روزه به صورت رایگان میان روستاییان توزیع شده است.
بهادری جهرمی خبر خوبی نیز برای مرزنشینان داشت ، این خبر این بود ، مجوز واردات کالاهای اساسی برای پیله وران و مرزنشنیان که از محل ارز صادرات استفاده می کنند ، یکسال دیگر تمدید شده است.

112

کلیدواژه