تیر 03, 1401 12:02 Asia/Tehran [Updated: مرداد 26, 1401 22:31 Asia/Tehran]
  • «جوزپ بورل» امشب به تهران می‌آید

تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد، «جوزپ بورل» نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا امشب (جمعه) به ایران سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید خطیب زاده» از سفر امشب جوزف بورل نماینده عالی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپایی به تهران برای دیدار با وزیر امور‌ خارجه کشورمان و برخی‌ دیگر از مقامات جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه در این سفر که در چارچوب رایزنی‌های جاری میان ایران و اتحادیه اروپایی انجام می شود در خصوص مناسبات دوجانبه، برخی موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌ها بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این باره گفت: سفر جوزپ بورل به ایران به عنوان بخشی از تلاش های جاری در خصوص بازگرداندن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به اجرای کامل است.

«پیتر استانو» افزود که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز و فردا (3 و 4 تیر) در تهران خواهد بود.

مذاکرات وین از 11 مارس گذشته تاکنون به دلیل تعلل طرف‌های غربی به ویژه دولت «جو بایدن» برای جبران اقدامات غیرقانونی دولت پیشین آمریکا و تداوم کارزار فشار حداکثری متوقف شده است.

قریب به اتفاق کشورهای مشارکت کننده در گفت‌ وگوها، خواهان جمع‌بندی سریع‌تر مذاکرات هستند اما دستیابی به توافق نهایی در انتظار تصمیمات سیاسی آمریکا درخصوص چند موضوع باقی‌مانده مهم و کلیدی است. 

117

بیشتر بخوانید:

گفت‌وگوی برجامی جوزپ بورل با امیرعبداللهیان

کلیدواژه