مرداد 08, 1401 11:15 Asia/Tehran [Updated: مرداد 11, 1401 15:49 Asia/Tehran]

تبریز-ایران پرس: فرش ویژه جام جهانی قطر که یکی از اصلی‌ترین نمادهای بزرگترین رخداد ورزشی سال 2022 قطر است، رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، فرش ویژه جام جهانی قطر که یکی از اصلی‌ترین نمادهای بزرگترین رخداد ورزشی سال 2022 قطر است، رونمایی و راهی این کشور شده است.

در طراحی این فرش نفیس ایرانی تصاویر توپ‌های همه ادوار جام‌جهانی، چهره‌های برتر فوتبال جهان، پرچم تیم‌های حاضر در جام‌جهانی 2022 و اطلاعات مربوط به قطر، میزبان این رقابت‌ها استفاده شده است.

اسماعیل شفیعی خالق این اثر هنری در گفت و‌گو‌ با خبرنگار ایران‌پرس در تبریز گفت: طراحی این فرش که در ابعاد 2 در 1.5 متر و با 350 رنگ بافته شده را استاد نادر جلالی اقدسیان بر عهده داشته و 70 درصد آن ابریشم و 30 درصد مابقی نیز پشم گوسفند مرینوس با چله ابریشم است.

شفیعی افزود: فرش ویژه جام‌جهانی قطر در 34 ماه بافته شده است؛ یکی از نمادهای مهم بزرگترین رویداد ورزشی سال 2022 در سطح جهان خواهد بود و به‌عنوان یکی از نمادهای فرهنگی ایران در جام جهانی‌ قطر محسوب می‌شود. 

احد عظیم‌زاده رئیس اتحادیه فرش فروشان تبریز و بزرگترین صادرکننده فرش ایران و جهان هم در گفت و‌گو‌ با خبرنگار ایران‌پرس، با تقدیر از زوج هنرمند بافنده فرش جام‌جهانی 2022 قطر گفت: با تلاش این زوج هنرمند و جوان برای بافت این اثر زیبا، فرش ایران به یک برند تبدیل شده است.

رئیس اتحادیه فرش فروشان تبریز گفت: با توجه به اینکه کشورهای مختلفی برای حضور در جام جهانی قطر به این کشور سفر می‌کنند، اثرهای مختلفی به نمایش گذاشته خواهد شد اما اثر ماندگار فرش ابریشم تبریز یک اثر ماندگار بوده و برای ایران افتخاری همیشگی خواهد بود.

119

بیشتر بخوانید:

روز ملی فرش؛ شهرت جهانی فرش دستبافت ایران

کلیدواژه