مرداد 10, 1401 09:34 Asia/Tehran [Updated: مرداد 19, 1401 13:30 Asia/Tehran]

یزد - ایران پرس:جهادگران با حضور در مناطق سیل زده به مردم برای بازگشت به زندگی عادی کمک می کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سیل چند روز گذشته در کشور خسارت های زیادی بر جا گذاشته است و بسیاری از مردم خانه های خود را از دست داده اند و نیاز به کمک دارند از این روجهادگران بسیجی تا پایان حل بحران سیل و سیلاب در کنار مردم حضور دارند.

نمی‌شود ایرانی باشیم و وقتی مشکلی پیش می‌آید پای کار نباشیم. قصد کمک که داشته باشیم آفتاب، آب، توفان، خاک و سنگ مانع محسوب نمی‌شود و تنها وسیله عشق‌ورزی است.

 عشق‌ورزی از جنس مفید بودن و خدمت‌رسانی ، کافی است تنها عِرق میهنی و رضای الهی را در دل داشته باشیم تا این‌چنین مانند نوجوانان و جوانان یزدی جهادگونه به میدان عمل بیاییم.

اگر روزی در جبهه‌های جنگ یا در همین سال‌های اخیر در دوران کرونا خدمتی نیاز بود، جهادگران بی‌‌نام و نشان در میدان کار بودند و اکنون با آمدن چنین مهمان ناخوانده‌ای مانند سیل و سیلاب بی‌سابقه، یزد شاهد کمک‌رسانی و خدمت‌دهی جهادگران مردمی و بسیجی در نقاط مختلف استان است.

جهادگران گاهی با حمل بار، گاهی با تمیز کردن منازل مسکونی، گاهی با پخت غذای گرم و تهیه لوازم مورد نیاز به مردم محبت می‌کنند و عطر همدلی را در این شرایط سخت پخش می کنند؛ همه این‌ها پنجره‌ای به روشنایی نفس‌های باطراوت زندگی است.

زارعیان، مسئول گروه‌ جهادی شهید علی غیاثی هِدِش در گفت‌وگو با خبرنگار ایران‌پرس در یزد گفت: از صبح روز سیل گروه‌ جهادی با تجهیزاتی مانند یدک‌کش، کف‌کش و چند پمپ آب به مناطق بحرانی سیل‌زده آمدند و تا پایان کار کنار مردم هستند.

او گفت: ما جهادی هستیم و برای خدمت‌رسانی آمده ایم  و تا آخرین لحظه‌ای که آبی در خیابان‌ها و منازل نباشد، در کنار مردم هستیم.

حضور چنین نیروهای جوان انقلابی و جهادگر ثابت کرده که مشکلات جامعه سریع‌تر و بهتر حل می‌شوند و این نشان از نیاز جامعه ما به چنین نیروهایی است.

یکی از جوانان جهادگر در گفت‌وگو با خبرنگار ایران‌پرس گفت: ما بچه‌ها از گروه مردمی انصار امیرالمؤمنین هستیم و آمدیم تا برای نجات جان مردم از سیل کار کنیم.

این هم نعمت بزرگی است، داشتن دوستان و همشهریانی که از کنار هم با بی‌تفاوتی نمی‌گذرند و جهادگونه تا پایان کار خدمت‌رسانی می‌کنند.

خوب است قدر این نوع زیبایی‌های زندگی را هم بدانیم.

119

بیشتر بخوانید:

بارندگی بی‌سابقه و هشدار تخریب بافت تاریخی در یزد

کلیدواژه