مرداد 13, 1401 15:22 Asia/Tehran [Updated: مرداد 13, 1401 15:24 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: سخنگوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی در خصوص روند هوشمندسازی پلیس اظهار داشت: در حال حاضر پلیس ایران با ایجاد یک تحول در فرآیندها می تواند خدمات خود را به صورت هوشمند و در سریعترین زمان ممکن به مردم ارایه دهد.

سردار «مهدی حاجیان» روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری ایران پرس اظهار داشت: پلیس از مرحله خدمات الکترونیک گذر کرده و وارد مرحله ارائه خدمات هوشمند شده است.

سخنگوی فراجا تصریح کرد: ارائه خدمات هوشمند به معنی استفاده از ظرفیت مردمی در کشف علمی جرم، بالا بردن توان عملیاتی، چابک سازی سازمان پلیس و ارائه خدمات در سریعترین زمان ممکن است.

سردار حاجیان افزود: در چارچوب خدمات هوشمند مردم می توانند با استفاده از اپلیکیشن «پلیس من» برای صدور گواهینامه، گذرنامه و یا اعلام سرقت ماشین و منزل اقدام کنند.

وی با بیان اینکه درحال حاضر پلیس تعداد 22 مورد از خدمات خود را به صورت هوشمند به مردم ارائه می کند، گفت: اپلیکیشن «پلیس من»  برای هموطنان در خارج از کشور نیز قابل استفاده می باشد.

سخنگوی فراجا در ادامه با اشاره به تولید دست افزار هوشمند «پلیس همراه» اظهار داشت: از این اپلیکیشن به صورت گسترده در حوزه مرز، آگاهی، پلیس راه و پلیس خیابان استفاده می شود. 
سردار حاجیان در بخش دیگری از سخنان خود بر آمادگی کامل پلیس ایران برای همکاری با پلیس سایر کشورها در حوزه آموزش و انتقال تجربیات تاکید کرد.

وی با اشاره به ظرفیت بسیار بالای پلیس ایران در حوزه مبارزه با تروریسم و رهاسازی گروگان خاطر نشان کرد: نیروهای امنیتی کشورمان رابطه تنگاتنگی با کشورهای غرب آسیا دارند.

سخنگوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی با بیان اینکه امروز کشف وقوع جرایم جنایی در کشور ما به صدر در صد رسیده است، تاکید کرد: پلیس ایران طی سال‌های اخیر در بحث کشف جرایم جنایی خصوصاً قتل، به طورچشمگیری موفق عمل کرده که افتخار بزرگی برای کشور محسوب می‌شود.

سردار حاجیان در پایان با اشاره به عضویت ایران در  سازمان اینترپل گفت: پلیس ایران از طریق پلیس اینترپل می‌تواند تجربیات و دانش خود را در اختیار سایر کشورها قرار دهد.

117

بیشتر بخوانید:

آمادگی کامل پلیس برای برقراری نظم وامنیت در ایام عزاداری ماه محرم

کلیدواژه