مرداد 14, 1401 01:42 Asia/Tehran [Updated: مرداد 14, 1401 05:07 Asia/Tehran]
  • دیدار امیرعبداللهیان با سفیران ایران در موریتانی، آلمان و سنگال

وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه با سفیران ایران در موریتانی، آلمان و سنگال دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیرعلی امام جمعه شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در موریتانی در دیدار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، گزارشی از حوزه ماموریت و اقدامات به عمل آمده در زمینه توسعه و گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری میان دو کشور ارائه کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار توصیه‌ها و رهنمودهایی را در ارتباط با ارتقاء مناسبات ایران و موریتانی مطرح کرد.

محمود فرازنده سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان نیز در دیدار با امیرعبداللهیان، گزارشی از حوزه ماموریت و آخرین تحولات روابط دو جانبه در حوزه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ارائه کرد.

امیر عبداللهیان نیز در این دیدار ضمن ارائه توصیه ها و رهنمودهایی در زمینه مناسبات دو کشور، توجه هرچه بیشتر به ایرانیان مقیم و برنامه ریزی برای تعامل هرچه بیشتر با هموطنان را مورد تاکید قرار داد.

همچنین محمدرضا دهشیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال در دیدار با وزیر امور خارجه ایران گزارشی از حوزه ماموریت خود و اقدامات به عمل آمده در زمینه توسعه و بسط مناسبات سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی میان دو کشور ارائه کرد.

امیر عبداللهیان نیز در این دیدار نقطه نظرات و رهنمودهای لازم در ارتباط با گسترش مناسبات سیاسی و اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و سنگال را ارائه کرد.125

کلیدواژه