مرداد 14, 1401 03:52 Asia/Tehran [Updated: مرداد 14, 1401 05:06 Asia/Tehran]
  • پیگیری حقوقی پرونده ترور سردار سلیمانی، محور دیدار امیرعبداللهیان و کدخدایی

وزیر امور خارجه ایران و عضو حقوقدان شورای نگهبان در دیداری بر پیگیری حقوقی و بین‌المللی پرونده ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تاکید کردند.

سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که سوم ژانویه 2020 به دعوت رسمی مقامات عراق به این کشور سفر کرده بود به همراه «ابومهدی المهندس» نائب‌رئیس شهید بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و 8 نفر دیگر در حمله هوایی تروریست‌های آمریکایی نزدیک فرودگاه بغداد، به شهادت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان شورای نگهبان و رئیس پژوهشکده این شورا و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه در وزارت امور خارجه دیدار و گفت وگو کردند.

محور اصلی گفت وگو در این دیدار پیگیری حقوقی و بین المللی پرونده ترور سردار سرافراز مبارزه با تروریسم، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به فعالیت کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین المللی پرونده ترور شهید سلیمانی در وزارت امور خارجه اظهار داشت: مصمم هستیم در تعامل با قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران و همچنین بهره مندی از ظرفیت های علمی حقوقدانان، اجرای عدالت نسبت به مرتکبین این جنایت محقق گردد.

کدخدایی نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت پیگیری فعال موضوع، ابراز امیدواری کرد این مطالبه برحق مردمی و مهم، در مسیر حقوقی خود هر چه سریعتر به نتایج مطلوب منتهی شود.125

کلیدواژه