مرداد 16, 1401 01:23 Asia/Tehran [Updated: مرداد 16, 1401 02:06 Asia/Tehran]
  • نامه امیرعبداللهیان به وزرای خارجه کشورهای مسلمان در پی حملات رژیم صهیونیستی به غزه

تهران - ایران پرس: وزیر امور خارجه با ارسال نامه‌ای خطاب به وزرای خارجه کشورهای اسلامی، دبیرکل سازمان ملل، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، رئیس جنبش عدم تعهد و دبیرکل اتحادیه آفریقا، مراتب نگرانی عمیق ایران در خصوص وقایع جاری در باریکه غزه را اعلام کرد.

رژیم صهیونیستی از روز جمعه دور تازه حملات علیه نوار غزه را آغاز کرده و تاکنون بیش از ۲۱ فلسطینی را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه‌ای خطاب به وزرای خارجه کشورهای اسلامی، دبیرکل سازمان ملل متحد، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، رئیس جنبش عدم تعهد و دبیرکل اتحادیه آفریقا ضمن محکوم کردن جنایات و تجاوزات رژیم صهیونیستی که در سایه سکوت و بی تحرکی سازمان‌های بین‌المللی تحقق یافته است، پیامدهای تشدید بحران در غزه و سرزمین‌های فلسطینی را به طور کامل متوجه رژیم آپارتاید، غاصب و متجاوز صهیونیستی خواند. 

امیرعبداللهیان مقابله با اشغالگری و دفاع از وطن را حق طبیعی ملت فلسطین برشمرد و بر ضرورت اقدام فوری و قاطع جامعه بین‌المللی و سازمان ملل متحد به ویژه شورای امنیت این سازمان در محکوم کردن رژیم صهیونیستی و توقف جنایات و تجاوزات این رژیم تاکید کرد. / 114

کلیدواژه